Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zaujímavosti 31. 05. 2020

10 dôvodov, prečo sa vám nedarí schudnúť

ikonka
Chudnutie je náročný proces, ktorý stále pre väčšinu ľudí končí sklamaním. Chcete sa tentoraz vyhnúť neúspechu? Potom sa vyhnite nasledujúcim desiatim chybám, pre ktoré sa mnohým ľuďom nepodarí aj napriek najlepším úmyslom dosiahnuť svoj cieľ.

1. Nerobíte intervalový tréning – dlhé kardio v miernej intenzite je niečo, čo vás rýchlo omrzí a čo sa stane neobľúbenou súčasťou procesu chudnutia. Časom pritom už nebude prinášať také výsledky, ako predtým. Riešením sú efektívnejšie a kratšie vysoko intenzívne intervalové tréningy.

2. Nepijete dostatok vody – pite počas dňa pravidelne a v dostatočnej miere, aby ste udržali rýchly metabolizmus, znížili si chuť do jedla a udržali vyššiu hladinu energie. Celkovo bude vaše telo fungovať efektívnejšie.

3. Pijete športové nápoje – pre väčšinu ľudí sú športové nápoje úplne zbytočné. Ak cvičíte menej ako hodinu a pol, vystačíte si aj s obyčajnou vodou. Športové nápoje obsahujú cenné elektrolyty, ale aj veľa cukrov a prázdnych kalórií.

4. Konzumujete proteínové tyčinky – po tréningu je dobré prijať proteínový nápoj a možno sa ako dobrá alternatíva ponúka proteínová tyčinka, no nie je tomu tak. Zväčša obsahujú viac sacharidov, tukov a kalórií, ako by bolo pri chudnutí vhodné.

5. Nejete dostatočne často – vynechávanie jedál sa vám môže vypomstiť a takmer vždy k tomu aj dôjde, keď sa vám spomalí metabolizmus a zároveň zvýši chuť do jedla. Jesť by ste mali optimálne každé dve až tri hodiny. Po cvičení ideálne do 30 minút.

6. Po večeri jete nezdravé jedlá – mnoho ľudí zaklincuje deň po plnohodnotnej večeri nezdravými jedlami pri sledovaní televízie. Môžu sa zdať ako maličkosť, ale zemiakové lupienky, sušienky či slané tyčinky sú veľkou brzdou chudnutia.

7. Necháte na seba vplývať stres – stres nie len zvyšuje hladinu kortizolu, ktorý nie je kamarátom chudnutia, ale aj vedie k ľudí k emotívnemu prejedaniu. Keď cítite stres, skúste ho z tela dostať cvičením.

8. Jete popri inej činnosti – ak máte jesť, venujte sa len jedeniu a jedzte pomaly. Inak je vaša myseľ zaneprázdnená niečím iným a vy prijímate ľahšie viac kalórií, ako by ste mali.

9. Pred a po tréningu sa nestravujete správne – ľudia často vo svoje tréningové dni precenia pred- a potréningové jedlo, ktorými príjmu viac kalórií, ako je pre dosiahnutie ich cieľa schudnúť potrebné. Ak však trénujete vytrvalostne (viac ako hodinu a pol) alebo veľmi intenzívne, nemôžete ani podceniť potréningový pokrm. Inak budete náchylnejší na prejedanie neskôr počas dňa.

10. Zanedbávate spánok – dostatočne dlhý a dostatočne kvalitný spánok je kľúčovou zložkou úspešného procesu chudnutia. Budete mať svoj apetít pod väčšou kontrolou a budete mať aj viac energie pre váš tréning.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist