Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 08. 10. 2020

Tréning: Vybudujte si veľké ramená pre efektné „véčko“

ikonka
Nepotrebujete si príliš komplikovať život na to, aby ste si vyskladali efektívny tréning ramien. Stačí vsadiť na pár overených cvikov. A práve na nich sa zakladá tréning, ktorý vám práve teraz prinášame.

Snom množstva chlapov nie je mať len vymakaný hrudník, ale aj pekný vŕšok v tvare „V“. Základom toho je užší pás, rozvinutý chrbát a samozrejme aj veľké, široké ramená. Týmto tréningom im dáte skutočne zabrať.

Táto tréningová jednotka nebude dlhá a zahŕňa len štyri dobre známe cviky, ktoré budete vykonávať v štyroch sériách. Z celkového počtu 16 sérií sa 15 odcvičí bežnou priamou sériou, posledná technikou zhadzovanej série. Prestávky medzi sériami držte na úrovni 60-90 sekúnd.

Prvým cvikom je upažovanie s jednoručkami. Pre lepšie izolovanie deltových svalov ich robte v sede na lavičke. Začnite 12 opakovaniami a postupne s pridávaním váhy mierne za 6 opakovaniami v poslednej sérii.

Rovnakým princípom odcvičíme aj ďalšie dva cviky – tlaky jednoručiek nad hlavu v sede a upažovanie jednou rukou na spodnej kladke. Na záver príde ešte zapažovanie na stroji, ktoré budete robiť v 15 opakovaniach. Posledná séria bude zhadzovaná – váhu znížte dvakrát a cvičte do zlyhania.

Tento tréning sa hodí do tréningového rozpisu, ktorý počíta s jedným tréningom ramien do týždňa. Nie je vhodný pre úplných začiatočníkov.

Tréning ramien
Cvik Série Opakovania
Upažovanie s jednoručkami v sede 4 6-12
Tlaky s jednoručkami v sede 4 8-12
Upažovanie jednou rukou na spodnej kladke 4 12-15
Zapažovanie na stroji 4* 15
* - posledná séria je zhadzovanáZdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist