Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 23. 12. 2020

Tréning bez náčinia, ktorý môžete robiť cez sviatky aj u rodiny

ikonka
Vianoce sú obdobím, kedy zvoľníme, aby sme mohli relaxovať v spoločnosti blízkych. Nanešťastie, je to aj čas, keď sa posilňovne zatvárajú a ľudia prichádzajú o prístup k tréningovému náčiniu. Máme tu však pre vás riešenie.

Či už nemáte doma žiadne činky, lavičku alebo stroje, prípadne toto sviatočné obdobie strávite mimo svojho vlastného domu, napríklad u rodičov, potom pre vás nezostáva nič iné, len sa spoľahnúť na cvičenie s vlastnou váhou tela.

Tento vianočný tréning pozostáva s piatich cvikov, pri ktorých nepotrebujete žiadne náčinie. Pomôžu vám k tomu, aby ste si udržali svaly v kondícii a zároveň trochu podporili aj spaľovanie kalórií, čo sa v období štedrom na pohostenie tiež hodí.

Aby ste zároveň neodkrajovali zo vzácnych chvíľ veľa času, trénovať budete menej ako pol hodinu. Pár minút venujte zahriatiu pred cvičením a pár minút strečingu po docvičení. Samotné cvičenie potom už trvá len 20 minút.

Za tento čas sa bude snažiť urobiť čo najviac okruhov piatich cvikov, ktoré budete robiť po sebe bez prestávky. Pár sekúnd na vydýchanie si môžete dať po každom okruhu. A o aké cviky ide? V uvedenom poradí absolvujete: kľuky s prenášaním váhy vpred, drepy s výskokom a dotknutím sa rukami podlahy, horolezec, dotýkanie ramien v pozícii dosky, superman.

Počty opakovaní špecifikujeme v tabuľke nižšie.

Ako vidíte, týmto tréningom precvičíte hrudník, ramená, tricepsy, nohy, stred tela i chrbát. Zároveň posilňujete aj svoje kardiovaskulárne zdravie, čo vám pomôže udržať cez sviatky čo možno najlepšiu kondíciu, kým sa opäť nevrátite do svojho bežného režimu.

Vianočný tréning bez náčinia
Cvik Opakovania
Kľuky s prenášaním váhy vpred 5
Drepy s výskokom a dotknutím sa rukami podlahy 5
Horolezec (mountain climber) 20
Striedavé dotýkanie ramien v pozícii dosky 10
Superman 5
Cvičí sa kruhovo. Do 20 minút sa snažíme urobiť čo najviac okruhov.


Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist