Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Motivácia 17. 01. 2021

Dve veci vo fitness svete, ktoré vás nikdy neoklamú

ikonka
Vo svete fitness nájdeme mnoho klamstiev a mýtov. Sú tam však aj dve veci, ktoré vám vždy povedia pravdu. Poukázal na ne Eric Brown z Fitmanovho výkonnostného centra.

Pravda vás vždy oslobodí a platí to aj o vašich výkonoch v posilňovni a výsledkoch, ktoré vaša snaha v nej prináša. Na rozdiel od upravených fotografií a falošných priateľov sa však nájdu dve veci, ktoré vám presne ukážu, na čom momentálne ste – zrkadlo a železo. Len vďaka ním môžete sledovať svoje pokroky objektívne.

Zrkadlo

Zrkadlá sú ako samotári – nemajú žiadnych priateľov a bez servítky vám povedia, čo si o vás myslia hneď, keď im na to dáte príležitosť. Neklamú. Ste unavení? Zrkadlo vám ukáže vašu zvädnutú tvár a kruhy pod očami. Ste vyziabnutí bez poriadnych svalov? Ste tlstí a plní tukov? Ste vyrysovaní a svalnatí? Jeden pohľad do zrkadla vám povie pravdu.

Keď sa snažíte budovať svalnaté telo alebo spaľovať nadbytočné tuky, niet lepšieho pomocníka na monitorovania pokrokov ako zrkadlo. Mnoho ľudí sa váži. Áno, môžete vidieť úbytok hmotnosti aj na váhe, ale tá vám nehovorí celú pravdu. A môže aj klamať, keď zrazu číslo zvyšuje, ale v skutočnosti pálite tuky a budujete svaly, ktoré sú ťažšie. A mnoho ľudí takéto zvyšovanie hmotnosti alebo jej stagnácia môže odradiť od ďalšej snahy.

Železo

Železo, v tomto zmysle to, ktoré máte na naložené činkách alebo strojoch ako záťaž, tiež nie je schopné klamať. Jediné čo robí je, že vám presne ukáže, kde ležia vaše schopnosti a hranice. A ak sa zlepšujú a posúvajú, dobre pre vás – robíte pokroky.

Mnoho ľudí však pokroky v posilňovní nerobí. Mnoho ľudí sa bojí pridať na činky a stroje viac železa. Boja sa, že neurobia toľko opakovaní, koľko sú zvyknutí. Ako to bude vyzerať, keď sa s novou váhou budete trápiť? Radšej si výšku záťaže pred priateľmi prifarbíte. To je cesta lží, ktorá vás nedovedie nikam.

Namiesto toho sa pokorte a akceptujte, že ak chcete robiť pokroky, ak chcete, aby vám sila a svaly rástli, musíte sa snažiť zvyšovať váhu na činkách a počty opakovaní, ktoré s ňou ste schopní urobiť. Žiadne progresívne preťaženie sa rovná žiadnej zmene na vašom tele.

Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist