Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Aké športy sú najlepšie pre skvelý tréning?

29. 03. 2021
ikonka
Zlepšiť svoju kondičnú úroveň a precvičiť svoje telo môžete aj bez toho, aby ste vstúpili do posilňovne. Reč nie je ani o cvičení doma. Cestou k tomu môže byť aj súťažné alebo rekreačné športovanie.

Výhodou športov je, že si okrem driny pri nich užijete aj zábavu. Dobrou správou je tiež to, že mnohé z nich majú veľmi priaznivý vplyv na vašu kondičku. Ktoré by pritom mohli byť z tohto pohľadu tie najlepšie?

1. Cyklistika – či už je to na cestách alebo v hore, či idete rýchlo alebo pomaly, získate skvelý aeróbny tréning a navyše si posilnite svoje nohy a sedacie svaly. Pochopiteľne, viac budú stimulované, keď pôjdete v hore do kopca. A potom si môžete užiť aj zjazd. Cyklistika je pritom vhodná pre všetky vekové kategórie i kondičné úrovne.

2. Plávanie – aj plávanie patrí medzi aktivity, ktoré zvládne každý, kto sa to v detstve naučí. A tiež sa to, ako jazda na bicykli, nedá zabudnúť. Preto je tiež vhodné pre všetky vekové i kondičné kategórie. Oproti cyklistike má však výhodu v tom, že precvičí svaly celého tela. Podporí vašu kondičku i posilní svaly, pričom šetrí kĺby a neustále vám ponúka nové výzvy. Viac od športu v tomto smere už chcieť snáď ani nemôžete.

Článok pokračuje pod reklamou

3. Triatlon – ak by ste to chceli predsa pozdvihnúť na ešte vyššiu úroveň, potom je tu pre vás triatlon, ktorý kombinuje už uvedené aktivity s behom. Z kondičného hľadiska ide o kráľa všetkých športov. Výzvou bude pre všetky svaly vášho tela i váš mozog. Buduje pevné a vytrvalé svaly i mentálnu odolnosť. Po aeróbnej i anaeróbnej stránke je prínosom aj pri malých vzdialenostiach.

4. Squash, prípadne tenis – ak chcete dodať do športovania aj prvok rivality, potom si zvoľte tieto dva. Ide o športy vhodné pre všetky kondičné i vekové kategórie, ktoré vedia byť aj veľmi zábavné. Oba stimulujú najrôznejšie svaly tela, pričom zlepšujú aj vašu koordináciu, výbušnosť, vytrvalosť a rýchlosť. Pomôžu aj vašej kondičke. Pochopiteľne, squash viac, keďže je intenzívnejší.

5. Palubovkové športy – ak máte radi súperenie a aj spoločnosť, potom by pre vás mohli byť tie pravé kolektívne športy. Možno vám príde na um futbal alebo hokej, ale lepšie voľby sú palubovkové športy, ako basketbal, volejbal či hádzaná. Zahŕňajú šprinty, zmeny pohybov, prácu nôh i rúk, vytrvalosť. Sú pritom natoľko zábavné, že na rekreačnej úrovni ich náročnosť nebudete poriadne ani vnímať.

6. Vodné športy, ako je veslovanie – videli ste už profesionálneho kajakára? Potom viete, akú úctyhodnú horná časť tela majú. Veslovaním si efektívne precvičíte chrbát, bicepsy a ramená – po stránke hmoty i sily. Tuky udržíte na minime, pretože veslovanie je náročné na energiu a vytrvalosť, vďaka čomu ide o výbornú kardiovaskulárnu aktivitu.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist