InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Tipy, ktoré vám pomôžu dodržiavať váš tréningový harmonogram

23. mája 2021
Tipy, ktoré vám pomôžu dodržiavať váš tréningový harmonogram
Odštartovať tréningový program je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete pre seba urobiť. Na začiatku máte pred očami svoj cieľ a je ľahké pustiť sa s nadšením do práce. Ťažšie však už je vydržať vo svojej snahe.

Jedným zo základov úspechu pri cvičení je sústavnosť. Musíte sa mu venovať s trpezlivosťou a nevynechávať tréningy. Pre niekoho sa to ľahšie povie, ako dodrží. Nasledujúce tipy vám však pomôžu zvýšiť šance, že svoj tréningový harmonogram budete dodržiavať:

1. Vyberte si tréning, ktorý vás bude baviť
Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia vynechávajú tréningy, je to, že ich jednoducho nebavia. Dôležité je uvedomiť si, že každý človek je iný a každému vyhovuje iný spôsob cvičenia. A vy si musíte nájsť taký, ktorý vás bude napĺňať a baviť.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Začnite pozvoľna
Ak začínate s novým programom a hlavne, ak začínate s cvičením ako takým, nie je rozumné pustiť sa do toho zhurta. Nadšenie je veľké, ale snažte sa ho krotiť. Postupne si na tréning zvyknete a nebudú vás od cvičenia odrádzať také veci, ako je jeho intenzita, časová náročnosť či veľká svalovica.

3. Pristupujte správne aj k oblečeniu
Pokiaľ sa nebudete cítiť dobre vo svojom tréningovom oblečení, budete mať ďalší dôvod, prečo by ste nemali ísť cvičiť. Oblečte sa tak, aby ste sa dobre cítili, aby bolo oblečenie funkčné a aby sa vám aj páčilo. A pred každým tréningom si ho nachystajte dopredu tak, aby ste ho mali na očiach.

4. Nájdite si tréningového partnera
Niet lepšej motivácie ako zodpovednosť k druhému. Nájdite si kamaráta, s ktorým by ste tréningy zdieľali. Chodievajte spolu cvičiť, dohliadajte na seba, motivujte sa. Bude to pre vás aj zábavnejšie a budete sa na tréningy viac tešiť.

5. Podporte tréning zdravou stravou
Každý tréningový program musí byť podporený vhodnou stravou, aby bol efektívny. Správna strava vám pomôže k rýchlejším výsledkom a pokroky vás budú motivovať do ďalšej snahy. Zároveň vám poskytne energiu a keď k nej budete pristupovať zodpovedne, budete sa snažiť podporiť jej účinnosť tréningom. Dá sa povedať, že tréning a strava sa navzájom potrebujú. A vy potrebujete ich.

6. Odmeňujte sa
Mnoho ľudí sa dokáže stimulovať k pravidelnému cvičeniu tým, že si zavedú systém odmien. Uvedomiť si musíte to, že cvičenia vám poskytne lepšie zdravie, lepší spánok, viac energie do života a zmení vaše telo k lepšiemu. To však niekedy nestačí, preto si musíte stanoviť čiastkové ciele a za ich dosiahnutie sa odmeniť niečím, ako je teplý kúpeľ, masáž, luxusný pokrm v reštaurácii či nejaká maličkosť, ktorá vás poteší.

7. Nezabúdajte na oddych
Aby ste neboli z cvičenia vyčerpaní, potrebujete venovať čas aj oddychu. Potrebujete absolvovať aspoň jeden až dva voľné dni za týždeň. To vám pomôže vydýchnuť si fyzicky i mentálne. Všimnite si, že po voľnom víkende máte viac elánu ísť znovu cvičiť, ako po troch dňoch cvičenia.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist