InstagramFacebookYoutube
Suplementy

Spaľovače tukov - pomocníci pri redukcii hmotnosti

Autor: PR článok  /   27. mája 2021
Spaľovače tukov - pomocníci pri redukcii hmotnosti
Snažíte sa zhodiť pár kilogramov? Ak chcete proces urýchliť, siahnite po spaľovačoch tukov. Nebojte sa, nejde o žiadne chemické prípravky, ktoré by mohli poškodiť vaše zdravie. O čo teda ide?

Čo sú spaľovače tukov?

Spaľovače tukov sú výživové doplnky, ktoré obsahujú účinný komplex látok, podporujúcich chudnutie, respektíve rýchlejšie spaľovanie tukov. Ich úlohou je pomôcť vám v procese redukcie hmotnosti. Niektorí výrobcovia deklarujú, že ich spaľovače tukov fungujú aj bez cvičenia. Avšak zaručeným spôsobom, ako s nimi naozaj a omnoho rýchlejšie schudnúť, je správna životospráva a dostatok pohybu.

Namietate, že predsa s pohybom a zdravou stravou schudnete tak či tak? Nie je to pravidlo. Možno v začiatkoch chudnutia pár kíl pôjde dole. No čím dlhšie chudnete, tým to ide ťažšie. A práve tu vám môžu spaľovače tukov pomôcť. Aké sú ich najčastejšie účinky?

  • Pomáhajú rýchlejšie spáliť tuk
  • Znižujú ukladanie tuku
  • Stimulujú
  • Zvyšujú energetický výdaj
  • Premieňajú tuk na tepelnú energiu
  • Zrýchľujú metabolizmus

Účinné vďaka prírodným zložkám

Samozrejme, záleží od konkrétneho spaľovača tukov a jeho zloženia. Najčastejšie však obsahujú výťažky z nasledujúcich prírodných spaľovačov.

  • Zelený čaj. Extrakt zo zeleného čaju má stimulačné účinky a zrýchľuje metabolizmus. Okrem toho má množstvo pozitívnych zdravotných účinkov na organizmus.
  • Synefrín. Prirodzene sa vyskytuje v horkých citrusoch. Zrýchľuje metabolizmus a pomáha pri spaľovaní pretrvávajúceho telesného tuku.
  • Kapsaicín. Nájdete ho v chilli papričkách. Výrazne zrýchľuje metabolizmus a bráni hromadeniu tukových buniek.

Spomenuli sme len niekoľko základných zložiek. Za zmienku stojí napríklad aj kofeín, karnitín, vitamín C, selén, či zinok.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist