InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Snažia sa vaši priatelia o to, aby ste prestali chudnúť?

31. októbra 2021
Snažia sa vaši priatelia o to, aby ste prestali chudnúť?
Ak začínate cestu za lepším zdravím a chudšou postavou, od svojich priateľov by ste čakali, že vám budú oporou. Nie každý však bude stať za vami. Ako zabrániť vašim priateľom, aby sabotovali vašu snahu?

Predstavte si situáciu, že ste na narodeninovej oslave a priateľka vám ponúkne kúsok z torty. Vy ho však nechcete, lebo sa koncentrujete na svoj cieľ. Keď ho odmietnete, priateľka trvá na svojom. Nakoniec je taká nevrlá, že si jeho konzumáciu vyžaduje.

O takejto situácii potom rozmýšľate. Chce skutočne, aby ste dosiahli svoj cieľ alebo by uprednostnila, ak by ste zostali tučnejší? Je totiž realitou, že niektoré priatelia neakceptujú vašu snahu žiť zdravší život a dať si svoju stravu do poriadku. Môže to byť pre ich vlastnú neistotu alebo ich neúspešnú snahu dosiahnuť to isté, čo chcete vy, v minulosti.

Článok pokračuje pod reklamou


S takouto situáciou sa stretáva veľa ľudí. Niekedy sú priatelia oporou, niekedy vás sabotujú.

Keď však do života zavádzate veľkú zmenu, akou je aj nový spôsob stravovania, niekedy jednoducho ostatným chvíľu trvá, kým si na to zvyknú. Vtedy vás nesabotujú úmyselne. Jednoducho len zabúdajú na váš nový zvyk.

Nie každý na vás bude tlačiť, ale niektorí ľudia áno, pretože robíte niečo odlišné. Často je to spôsobené tým, že vo vašej skupine ste jediným elementom, ktorý sa pokúša o zmenu. Nie je však zlé, ak svoje zámery v skupine upevníte a nebudete fajčiť, piť alebo jesť sladkosti. Musíte si trvať na svojom a ostatných poprosiť o to, aby rešpektovali vašu voľbu.

Potom už je to na vašich priateľoch. Po tomto bode však nie je vždy negatívne, keď vás niekto bude nútiť toho zjesť viac. Nemusí to byť zlomyseľnosť, ale obava, že si príliš prísnou diétou ublížite.

Je však pravdou, že niektorí ľudia nemajú radi zmeny a cítia sa vami ohrození. Chudnete, ste spokojnejší, zdravší, máte lepšiu kondíciu... Aj oni by z toho mali mať radosť, ale niekedy nemajú. Nie je ľahké dostať všetkých na spoločnú palubu, a vtedy treba premýšľať o razantnom riešení.

Musíte si jednoducho priateľov vyberať racionálne. Ak vás niekto zo skupiny priateľov v snahe nepodporuje – či už zlomyseľne, alebo nevinne – vyhýbajte sa mu s cieľom maximalizovať šance vlastného úspechu.

Vyberajte si priateľov, ktorí budú mať radosť z vašich pokrokov a o ktorých budete vedieť, že sa na nich budete môcť spoľahnúť v ťažších chvíľach. Kľúčové je to najmä vo fáze, keď si nový zvyk ešte len budujete.

Keď si ho úspešne vypestujete, môžete sa vrátiť aj k tým priateľov, ktorých ste v tom čase obmedzovali – ak chcete. Pamätajte na to, že im nič nedĺžite a nie ste zodpovední za ich voľby. Zodpovední ste akurát za svoje šťastie, do ktorého by vám nemal nikto hovoriť, najmä, ak sa snažíte robiť niečo, čo naozaj prospeje vášmu zdraviu.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist