InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning kulturistu (41. časť) – William Bonac, chrbát a bicepsy

1. decembra 2021
Tréning kulturistu  (41. časť) – William Bonac, chrbát a bicepsy
Chcete trénovať chrbát a bicepsy ako William Bonac? Môžete. Pripravte sa však na to, že pôjde o poriadnu intenzitu.

Bonac okrem toho, že vo svojom tréningu využíva pomerne ťažké váhy, cviky si spája aj do zložených sérií a využíva aj intenzifikačné techniky. Chrbát tak kompletne zničí.

Na úvod robí 5 sérii príťahov v predklone s využitím T-tyče. Potom nasleduje prvá superséria, v ktorej spája príťahy na stroji jednou rukou a veslovanie na spodnej kladke. Taktiež to absolvuje päťkrát.

Článok pokračuje pod reklamou


Druhá supersérie prichádza na rad hneď potom a spája príťahy v sede na stroji zamerané na spodnú časť latissimov, kde pochyb príťahu smeruje od spodku hore, a príťahy oboma rukami v sede na stroji, pri ktorých sú ruky takmer v pravom uhla k trupu. Opäť to absolvuje päťkrát.

Záver tréningu chrbta sa nesie v znamení štyroch sérií príťahov veľkej činky v predklone a troch sérií príťahov na stroji zameraných na spodnú časť latissimov. Posledná séria je pritom zhadzovaná, pričom váha sa znižuje trikrát.

Na záver celej tréningovej jednotky príde ešte trojséria zameraná na bicepsy, ktorá sa vykoná štyrikrát. Spájajú sa v nej bicepsové zdvihy jednou rukou na stroji s bicepsovými zdvihmi s oporou v lakťoch a kladivovými zdvihmi na spodnej kladke.

Tréning chrbta a bicepsov Williama Bonaca
Cvik Série Opakovania
Príťahy T-tyče v preklone 5 10-12
Superséria:
Príťahy jednou rukou na stroji
Príťahy spodnej kladky v sede
5
10
10
Superséria:
Príťahy v sede na stroji zamerané na spodnú časť latissimov (odspodu hore)
Príťahy oboma rukami v sede na stroji
5
10
10
Príťahy veľkej činky v predklone 4 10-12
Príťahy na stroji zamerané na spodnú časť latissimov 3* 10
Trojséria:
Bicepsové zdvihy na stroji
Bicepsové zdvihy s oporou v lakťoch
Kladivové zdvihy na spodnej kladke
4
10
10
10
* - posledná séria je zhadzovanáZdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist