InstagramFacebookYoutube
Suplementy

Beta Alanín – päť prínosov tohto doplnku výživy

2. 3. 2022
Beta Alanín – päť prínosov tohto doplnku výživy
Ako športovec sa vždy snažíte zlepšovať. Často vám k tomu pomáhajú aj doplnky výživy. Medzi ne patrí aj Beta Alanín, ktorý viem byť užitočný vo viacerých smeroch.

Či už sa venujete nejakému športu alebo len kondičnému posilňovaniu, či je vaším cieľom zvýšiť bežať rýchlejšie, skákať vyššie, vykonávať viac opakovaní, vytláčať väčšie váhy, vsaďte na túto neesenciálnu aminokyselinu, ktorá vám prináša tieto overené prínosy:

1. Dokáže zvýšiť tréningový objem
Tréningový objem pri posilňovaní predstavuje množstvo sérií a opakovaní, ktoré absolvujete. Vďaka Beta Alanínu budete schopní toto množstvo navýšiť. Absolvujete teda viac sérií a opakovaní predtým, ako sa vyplaví kyselina mliečna, vďaka čomu budete mať väčší potenciál budovania svalovej hmoty.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Dokáže zlepšiť športovú výkonnosť
Štúdie ukazujú, že Beta Alanín dokáže zlepšiť výkonnosť v najrôznejších športových oblastiach vďaka zvyšovaniu koncentrácie karnosinu v svaloch. Čím viac Beta Alanínu máte v krvnom obehu a v svalových tkanivách, tým neskôr dôjde k svalovej únave a tým viac sa vám zvýši pracovná kapacita, vďaka čomu budú vaše celkové výkony lepšie.

3. Dokáže vám zvýšiť silu
Oneskorenie nástupy únavy pozitívne vplýva aj na schopnosť budovať svalovú silu. Dokážete robiť viac opakovaní a dvíhať o čosi ťažšie váhy, vďaka čomu budete aj efektívnejšie napredovať. Vedci dokonca ukázali, že by zlepšenie mohlo byť až o pätinu lepšie, ako u kontrolnej skupiny.

4. Dokáže vám zvýšiť energiu
Pokiaľ ste vzpieračom alebo vytrvalostným športovcom, poteší vás, že Beta Alanín zvyšuje energiu ATP, ktorá sa využije pri jednom alebo viacnásobnom využívaní maximálnej snahy na úrovni 90 až 100 % plnej kapacity.

5. Dokáže vám zvýšiť vytrvalosť
Jedným z najväčších prínosov Beta Alanínu je, že zlepšuje športovú vytrvalosť na tréningoch či pretekoch. Efektívna dávka je pritom 5 gramov denne, ktorá napomôže k z zlepšeniu vytrvalosti zvýšením pracovnej kapacity, zlepšením maximálneho príjmu kyslíka (VO2 max) a oddialením vyplavovania kyseliny mliečnej.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist