InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Letný tip: Naučte sa nakupovať tenisky na beh správne

11. júla 2022
Letný tip: Naučte sa nakupovať tenisky na beh správne
Počas leta vám každý pracovný deň prinášame krátke tipy, ktorými si môžete zefektívniť svoju tréningovú či výživovú snahu. Čo sme si pre vás pripravili dnes?

Naučte sa nakupovať tenisky na beh správne

Je dôležité, aby ste pri behu mali obuté tenisky, ktoré sú na beh určené a ktorých stav je zachovalý. Nejde tak ani o vašu výkonnosť, ako o udržanie dlhodobého zdravia nôh. Základom je pritom výber správnej veľkosti. Najlepšie je nakupovať popoludní, pretože vtedy máte chodidlá väčšie ako ráno. A nezáleží na tom, čo chcete behávať ráno alebo v iný čas. Aj počas behu chodidlá zväčšujú svoj objem. Uistite sa, aby boli tenisky pohodlné a nehýbali sa na päte.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist