InstagramFacebookYoutube
Tréning

Letný tip: Toto je dôležitejšie ako váha či počty opakovaní

15. 7. 2022
Letný tip: Toto je dôležitejšie ako váha či počty opakovaní
Počas leta vám každý pracovný deň prinášame krátke tipy, ktorými si môžete zefektívniť svoju tréningovú či výživovú snahu. Čo sme si pre vás pripravili dnes?

Toto je dôležitejšie ako váha či počty opakovaní

Ak chcete budovať svaly alebo silu, musíte sa progresívne preťažovať. To sa dosahuje typicky zvyšovaním váhy na činkách alebo zvyšovaním tréningového objemu (počty sérií/opakovaní). Ešte dôležitejšia ako tieto faktory je však techniky cvičenia. Slabá technika totiž nie len zvyšuje riziko zranenia, ale cielený sval neprecvičuje optimálne. A aj to môže obmedziť vaše pokroky, nehovoriac o prípadných dlhodobých vplyvoch potenciálneho zranenia.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist