InstagramFacebookYoutube
Výživa

Letný tip: Naučte sa, ako využívať sacharidy

10. 8. 2022
Letný tip: Naučte sa, ako využívať sacharidy
Počas leta vám každý pracovný deň prinášame krátke tipy, ktorými si môžete zefektívniť svoju tréningovú či výživovú snahu. Čo sme si pre vás pripravili dnes?

Naučte sa, ako využívať sacharidy

Sacharidy nie sú vašim nepriateľom tak, ako by sa mohli zdať. Pokiaľ nedodržiavať nejaký špecifický druh diéty, ako je keto diéta, potom sú pre vaše telo nevyhnutným zdrojom energie. Vynechávať ich netreba, treba si však dávať pozor na to, ako ich konzumujete. Ak ich budete prijímať príliš veľa alebo ich budete jesť v zlom čase, telo môže nadmernú energiu ukladať v tele ako tuky. Sacharidy by mali tvoriť 40-50 % kalórií, ktoré za deň prijmete. Ku koncu dňa by ste ich príjem mali obmedziť a celkovo mimo obdobia tréningu uprednostňovať komplexné zdroje.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist