Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 1

25. 08. 2017
Každú druhú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes sa pozrieme na tipy Arnolda Schwarzeneggera, ktoré budú viesť k efektívnejšiemu tréningu.

1. CVIČTE DO NAPUMPOVANIA
Arnold bol zástancom tréningu, v ktorom jednu partiu precvičoval viacerými cvikmi vo viacerých sériách. Táto forma tréningu vedie k napĺňaniu svalov krvou, čo vytvára to známe „napumpovanie“. Arnold verí, že práve „pumpovanie“ krvou naplnených svalov napomáha svalovému rastu, pretože sa tak naťahuje fascia, čo je vrstva tkaniva obopínajúca svaly. Tým sa vytvára priestor pre ich ďalší rast.

2. UPREDNOSTNITE TRÉNINGOVÝ SPLIT
Pretože veľký objem cvikov a sérií je potrebný pre rozvoj prvotriednych svalov, Schwarzenegger navrhuje, že každý, kto to so svalovým rastom myslí vážne, by si mal osvojiť tréningový split. Tréning celého tela môže byť v tomto prípade dobrý pre začiatočníkov, no rozdelenie tréningu na viaceré dni je kľúčové pre pokročilých cvičencov. Dokonca vo svojej knihe napísal, že split je jediným efektívnym spôsobom tréningu v kulturistike.

Ďalšie dva tipy prinesieme čoskoro.

Článok pokračuje pod reklamou


Článok bol pôvodne publikovaný: 21.08.2013.
Letný režim končí 31. augusta. Potom prídu na rad opäť úplne nové, premiérové články.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Ďalšie časti seriálu: