InstagramFacebookYoutube
Tréning

Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 1

25. augusta 2017
Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 1
Každú druhú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes sa pozrieme na tipy Arnolda Schwarzeneggera, ktoré budú viesť k efektívnejšiemu tréningu.

1. CVIČTE DO NAPUMPOVANIA
Arnold bol zástancom tréningu, v ktorom jednu partiu precvičoval viacerými cvikmi vo viacerých sériách. Táto forma tréningu vedie k napĺňaniu svalov krvou, čo vytvára to známe „napumpovanie“. Arnold verí, že práve „pumpovanie“ krvou naplnených svalov napomáha svalovému rastu, pretože sa tak naťahuje fascia, čo je vrstva tkaniva obopínajúca svaly. Tým sa vytvára priestor pre ich ďalší rast.

2. UPREDNOSTNITE TRÉNINGOVÝ SPLIT
Pretože veľký objem cvikov a sérií je potrebný pre rozvoj prvotriednych svalov, Schwarzenegger navrhuje, že každý, kto to so svalovým rastom myslí vážne, by si mal osvojiť tréningový split. Tréning celého tela môže byť v tomto prípade dobrý pre začiatočníkov, no rozdelenie tréningu na viaceré dni je kľúčové pre pokročilých cvičencov. Dokonca vo svojej knihe napísal, že split je jediným efektívnym spôsobom tréningu v kulturistike.

Článok pokračuje pod reklamou


Ďalšie dva tipy prinesieme čoskoro.

Článok bol pôvodne publikovaný: 21.08.2013.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist