InstagramFacebookYoutube
Suplementy

Ktoré doplnky výživy sú výborné pre lepšiu koncentráciu?

7. 9. 2022
Ktoré doplnky výživy sú výborné pre lepšiu koncentráciu?
Doplnky výživy sa neužívajú len vtedy, ak chcete zlepšiť svoje fyzické zdravie alebo športovú výkonnosť. Niektoré vám môžu pomôcť aj po mentálnej stránke. Potrebujete zlepšiť svoju koncentráciu? Máme pre vás výborné možnosti.

Či už potrebujete byť koncentrovaní na svoje školské povinnosti, na svoje pracovné úlohy alebo na niečo iné, hodiť by sa vám mohli nasledujúce suplementy, ktoré odporúča aj expertka Olivia Tarantinová:

1. Extrakt zo zeleného čaju
Tento doplnok výživy vám koncentráciu dokáže zlepšiť pomerne rýchlo. Obsahuje nedocenený L-teanín. Ten je nebielkovinovou aminokyselinou, ktorá pomáha s uvoľnením počas stresových období, pri ktorých koncentrácia môže trpieť. Zároveň obsahuje katechíny, ktoré v kombinácii s L-teanínom zlepšujú pozornosť a koncentráciu. Kofeín vám zase dodá dávku energie.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Vitamín B12
Často sa využíva na zvýšenie energie, no má veľký význam aj pre vašu koncentráciu. Jeho nedostatok je spojený z poklesom kognitívnych funkcií a prejavuje sa najmä u starších jedincov. Podporuje aj vašu pamäť a zlepšuje náladu.

3. Ashwagandha
Biologicky aktívne látky, ktoré obsahujú korene tejto rastliny sú dobré známe pre svoj vplyv na zlepšovanie relaxácie a koncentrácie. Pomáha tiež lepšie zvládať stres, takže sa hodí aj na obdobie pred skúškami alebo pri kriticky dôležitých pracovných úlohách.

4. Rybí olej
Je známy predovšetkým svojím vplyvom na srdcovocievne zdravie, no hodí sa aj ľuďom, ktorí by si chceli zlepšiť koncentráciu. Aj za tento vplyv vďačí obsahu omega-3 mastných kyselín, ktoré podporujú zdravie mozgu a zlepšujú tak jeho činnosť vo všeobecnosti.

5. Probiotiká
Toto bude pre mnohých prekvapenie, no aj pravidelná konzumácie probiotík vám môže zlepšiť koncentráciu. Váš žalúdok obsahuje baktérie, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu aj pri duševnom zdraví. Výskumy ukázali, že existuje prepojenie medzi zdravou mikroflórou a lepším fungovaním mozgu a nervov. To by malo pozitívne vplývať aj na koncentráciu.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist