InstagramFacebookYoutube
Tréning

Kettlebell – hlavné prínosy cvičenia s týmto náčiním

12. septembra 2022
Kettlebell – hlavné prínosy cvičenia s týmto náčiním
Kettlebell je cvičebná pomôcka v tvare zvona s trojuholníkovým úchopom navrchu. Toto náčinie je často v tieni obojručnej činky či jednoručiek, no prináša so sebou šesť nepopierateľných prínosov, pre ktoré by ste mu mali dať šancu.

Čo vám môže priniesť cvičenie s kettlebellom?

Budovanie sily celého tela

Dokáže vám pomôcť zlepšiť silovú stránku vášho tela a dokonca vybudovať svalovú hmotu. Cviky s kettlebellom sú buď veľmi pomalé, alebo veľmi rýchle. To aktivuje svaly v celom tele inými spôsobmi a významne posilní najmä stred tela, ktorý bude podstatne stabilnejší, čo využijete aj pri iných silových cvikoch s využitím bežných činiek. Zároveň vie budovať aj mentálnu silu, ktorá je niekedy nedoceneným pilierom úspechov.

Článok pokračuje pod reklamou


Šetrný a efektívny kardio tréning

Tradičné formy kardia ako je beh sú pre jedinca prínosom, ale zaťažujú aj telo a nemusí ísť o najefektívnejšie formy cvičenia zameraného na chudnutie. Keďže pri väčšine výbušných cvikov s kettlebellom budú nohy v kontakte so zemou, nebudú tak zaťažovať kĺby a väzivá, pričom sa postarajú o účinné pálenie kalórií.

Budovanie koordinácie

Väčšinu typických cvikov s kettlebellom nevykonáte bez toho, aby ste do cvičenia zapojili koordináciu. Opakovaním si ju tým pádom zlepšujete. Zároveň zlepšujete svoju pohyblivosť, či už v ramenách alebo bedrách.

Boj proti asymetrii

Niektoré cviky budete vykonávať obojručne, ale väčšina sa vykonáva len s využitím jednej ruky. Unilaterálny tréning je pritom vyzdvihovaný pre svoj prínos na bojovanie proti svalovej nerovnováhe a asymetrii. Jednoducho povedané – vaše slabšie stránky sa viac priblížia k tým silnejším a váš rozvoj bude podstatne komplexnejší po funkčnej i estetickej stránke.

Zlepšenie sily úchopu

Typické tréningy s využitím kettlebellov sú kruhové, kedy na chvíľu pustite kettbell a následne ho uchopíte znova, aby ste cvičili cvik s iným druhom pohybu. To sa postará aj o komplexnejší rozvoj sily úchopu. A z nej budete ťažiť vo všetkom, nie len pri cvičení, ale aj pri športovaní či bežných činnostiach v živote.

Univerzálnosť

Nepotrebujete chodiť do posilňovne a nepotrebujete si ani zadovážiť domov všetky možné náčinia, aby ste absolvovali efektívny tréning, či už chcete budovať silu, hmotu alebo spaľovať tuky. Stačí vám kettlebell – a možno podložka na cvičenie – a môžete trénovať hocikedy, hocikde a hocičo. Dodá vášmu normálnemu tréningovému životu aj pestrosť.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist