InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning fitness modelky XVI. – Aurora Lauzeral a brucho

14. septembra 2022

V tejto časti nášho seriálu sa pozrieme na fitness modelku pochádzajúcu z Európy. Pozrieme sa na to, ako precvičuje svoje bruchu a ako udržiava svoju vyrysovanú postavu Aurora Lauzeral.

Fitness modelka pôvodom z Francúzska sa v mladom veku vyrovnávala s bulímiou a podvýživou. Potom však prešla na správne chodníčky a začala sa venovať bojovým umeniam, konkrétne Muai Thai. To ju priviedlo k cvičeniu a nakoniec si vybudovala vášeň aj pre fitness.

Lauzeral je pomerne vysoká pri svojej výške 180 cm. Pri pohľade na jej postavu zaujme najmä vyrysovaný stred tela, vymakané brušné svaly. A práve preto sa dnes pozrieme na to, ako ich precvičuje.

Článok pokračuje pod reklamou


Hoci rada svoje tréningové rutiny obmieňa, brucho precvičuje typicky trikrát do týždňa na konci iných tréningov a s minimálne jedným dňom voľna medzi precvičovaním brušných svalov.

Bruchu typicky venuje štyri cviky po tri série v rôznych počtoch opakovaní. Predkladané tréningy spája najskôr s tréningom ramien a rúk, potom s kardiom a nakoniec s tréningom hrudníka a ramien. Cviky a opakovania vám špecifikuje tabuľka nižšie.

Pre rozvoj brucha je dôležitý aj kardio tréning, aby ste sa zbavili nadbytočných tukov, ktoré brušné svaly prekrývajú. Lauzeral rada cvičí intervalovo 20-30 minút dva až trikrát do týždňa. Tréningu celkovo venuje šesť dní v týždni. Zvyčajne v nedeľu oddychuje.

Tréning brucha 1 (pondelok)
Cvik Série Opakovania
Doska 3 1 minúta
Bočná doska 3 1 minúta každou stranou
V Ups (izometricky) 3 30 sekúnd
Posilňovanie brucha s kolieskom 3 20

Tréning brucha 2 (streda)
Cvik Série Opakovania
Skracovačky na kladke 3 30
Sekanie dreva s kladkou 3 15 každou stranou
Dvíhanie nôh vo vise 3 20
Úklony na rímskej lavičke 3 20 každou stranou

Tréning brucha 3 (piatok)
Cvik Série Opakovania
Posilňovanie brucha s kolieskom 3 20
Príťahy fit lopty nohami pod trup 3 15
Skracovačky na fitlopte 3 30
Toe Touch 3 30Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist