InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Štyri spôsoby, ako si odkryť motiváciu a schudnúť

9. októbra 2022
Štyri spôsoby, ako si odkryť motiváciu a schudnúť
Sľub, že budete odhodlane dodržiavať svoj cvičebný plán, je jedným z tých, ktoré občas porušíme. Bez ohľadu na to, čo vás k nemu viedlo, nie je vždy ľahké udržať si sebadisciplínu. Ako odkryť skrytú motiváciu a zacvičiť si?

Amy Zerellová z magazínu The Healhty priniesla štyri spôsoby.

1. Chopte sa príležitosti

Úroveň vašej motivácie sa neustále mení. Z ničoho nič sa vám môže dramaticky zlepšiť, ale môže aj pomaly a nenapadne vyprchať. Majte preto po ruke svoje cvičebné oblečenie či náčinie a konajte, keď zrazu máte chuť cvičiť. Máte cvičiť až o dve hodiny a už teraz máte chuť a viete, že by ste inak nerobili nič iné? Neriskujte, že o tú chuť cvičiť prídete. Využite akokoľvek malú iskru na to, aby ste cvičili bez oneskorenia.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Nájdite si svoj zlatý štandard

Motivácia samá o sebe vám schudnúť nepomôže. Čo bude stáť za vaším úspechom? Odhodlanie. Keď spojíte motiváciu s odhodlaním vytvoríte si zlatý štandard úspechu. Odhodlanie berte ako zmluvu so sebou samým odviesť si svoju robotu. Ak potrebujete s odhodlaním pomôcť, skúste chudnúť s partnerom. Navzájom sa podporujte. Plánujte si svoje tréningy do kalendára a buďte realistami – ak máte popoludnie hektické a večer bývate unavení, tréningu vyhraďte ráno. Hrajte sa s termínmi, až kým nenájdete taký, čo vám bude vyhovovať.

3. Očakávajte prekážky

Každé chudnutie predstavuje výzvy a ak budete pripravení na to, že sa s nimi budete musieť vyrovnávať, tak ich ľahšie prekonáte. Budú obdobia, keď budete motivovaní, a budú obdobia, keď motiváciu mať nebudete. Očakávajte to dopredu. Nakoniec to bude vaše odhodlanie, ktoré vám pomôže zdolávať každý deň rôzne prekážky. Neuberajte sa o sebadôveru a prehodnocujte svoje krátkodobé i dlhodobé ciele. Zapisujte si svoje pokroky, skonzumované kalórie, absolvované pokroky. Prioritou je, aby ste celý proces udržali v chode.

4. Ponechajte záväzok odhaliť to, kým skutočne ste

Motiváciu je ľahké zabiť. Najlepšie sa s pokušením vyrovnávate, ak si priznáte, že vaša diéta ani cvičenie nebudú bezchybné. Zaváhania vám môžu pokroky spomaliť, ale s týmto prístupom aspoň neobetujete svoj celkový budúci úspech. Nevytvárajte na seba stres a snažte sa obmedziť únavu. Môžete si zdriemnuť alebo skúsiť pozitívnu vizualizáciu.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist