InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Zlepšite si v zime náladu týmito 6 tipmi

27. novembra 2022
Zlepšite si v zime náladu týmito 6 tipmi
Nie je ničím výnimočným, že vám počas zimy klesá nálada. V tradičnej čínskej medicíne veria, že je pre rovnováhu nášho života dôležité žiť v súlade s ročnými obdobiami. Ak nás zima núti oddychovať, prečo sa tomu brániť?

Zlepšenie nálady počas zimy vám pomôže zbaviť sa ťarchy z pocitu, že vám niečo uniká. Uvedomte si, že práve spomalenie je možno to, čo potrebujete pre svoje fyzické i psychické zdravie. Aby ste počas zimy mali čo najlepšiu náladu, urobte nasledujúcich šesť vecí.

Viac sa venujte spánku

Menej prirodzeného svetla vplýva na náš cyrkadiánny rytmus. Znamená to, že náš mozog je skôr pripravený na zaspávanie. Nebráňte mu v tom a chodievajte spávať skôr. Urobíte tým službu nie len svojmu mentálnemu, ale aj fyzickému zdraviu. Posilnite si imunitu, zvýšite šance na chudnutie, zlepšite si pamäť a aj náladu.

Článok pokračuje pod reklamou


Zvoľnite v tréningu

Jar a leto vám poskytujú šancu do sýta si užiť rôzne športové aktivity na čerstvom vzduchu. Zima vám zase dá možnosť dopriať telu viac oddychu pred ďalším príchodom teplejších ročných období. Nie je vôbec zlé, ak počas nej budete svoje cvičenie brať voľnejšie. Je to aj šanca dať šancu novým druhom cvičení, ako sú pilates či joga. Udržíte si tým náladu vďaka endorfínom, ale potešíte aj telo.

Meditujte

Je na čase, aby ste sa vrátili k meditácii alebo si ju prvýkrát vyskúšali. Ľahšie sa vďaka nej vyrovnáte s kratšími dňami a dlhšími nocami. Lepšie budete kontrolovať svoje emócie a svoj prístup zmeníte z negatívneho na pozitívny. Praktizujte počas nej aj trochu tej vďačnosti za to, čo vo svojom živote máte.

Viac sa o seba starajte

Vyhľadávajte spôsoby, ako sa trochu rozmaznávať. Myslíte aj na seba. Postarajte sa o svoju pokožku či nechty. Doprajte si masáž, chodievajte do sauny. Pomôže vám to oddýchnuť si a najmä v zime vám to padne vhod.

Využívajte viac svoju kreativitu

To, že počas zimy viac času trávime v pohodlí domova, neznamená, že musíte sedieť len pred televíziou. Využite voľný čas na niečo kreatívne. Učte sa štrikovať či hrať na hudobný nástroj. Uvoľnite svoju myseľ pri maľovaní, vytvorte niečo z dreva alebo skúste napísať nejaký príbeh. Možno v sebe prebudíte spiaceho umelca, minimálne si však zlepšíte náladu.

Položte svoje plány na papier

Ak nemáte dostatok energie na dosahovanie svojich cieľov, využite zimný čas aspoň na to, aby ste si naplánovali svoju budúcnosť. Stanovte si ciele na jar či leto a vytvorte si plán, ktorý vám pomôže ich naplniť. Vytvorte si víziu svojho budúceho „ja“.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist