InstagramFacebookYoutube
Tréning

Buďte ako profík: Tieto 4 tipy vám v posilňovni ušetria čas

2. 1. 2023
Buďte ako profík: Tieto 4 tipy vám v posilňovni ušetria čas
Ako veľmi môžete mať posilňovanie radi, pravdepodobne nechcete v posilňovni tráviť celý deň. Prečo teda strácať čas pri činnostiach, ktoré nie sú pre vaše pokroky rozdielové?

TJ Kuster z T Nation priniesol štyri tipy, ktoré vám ušetria čas pri práci s cvičebným náčiním. Aj z amatéra sa tak zrazu môže stať profík, ktorý svoj čas koncentruje na cvičenie a ostatné veci sa snaží obmedzovať.

Využívajte jednoručky pre zhyby a kľuky na bradlách

Veľa ľudí pri zhyboch alebo kľukoch na bradlách so záťažou využíva kotúče zavesené na opasku. Na tom nie je nič zlé, no nasadzovanie kotúčov na rezať môže byť pomerne komplikované. Reťaze okolo krku sú zase nepohodlné. Riešením je jednodučka, ktorú nájdete v každej posilňovni. Sú dve spôsoby, ako ju využiť. Pri prvom si môžete jednoručku zachytiť o jej kotúče prstami a priehlavkom (nártom). Nohy počas cvičenia musíte mať vystreté a pri väčších váhach sa vám jednoručka môže vyšmyknúť. Istejšiu pozíciu budete mať, keď si jemne pokrčíte nohy v kolených a jednoručku si „zavesíte“ na spodnú časť lýtok. Keď si túto techniku osvojíte, jednoručka sa vám nezošmykne. Dôležité je mať aj zahriate hamstringy, aby ste si ich nenatiahli.

Článok pokračuje pod reklamou


Pozícia činky na nohách

Využívajte kotúč na rýchle nakladanie na činku

Keď si chcete pridať kotúč na veľkú činku, ktorú máte na zemi, položte pri vnútorné kotúče malý kotúč, tak aby ste naň mohli naložené kotúče umiestniť narolovaním. To vám umožní pohodlne pridať nový kotúč, pretože nebude v kontakte s podložkou. Najskôr to uplatnite na jednej strane, potom na druhej.

Dajte kotúče z veľkej činky dole ako profík

Využijeme pri tom rovnaký princíp. Opäť si položíme na zem kotúč, na ktorý narolujeme kotúče na jednej strane. Tie vonkajšie pohodlne odoberieme, nadvihneme si činku a pohodlne dáme dole aj ten posledný. Teraz prázdnu stranu dvíhame hore, aby bola tyč kolmo k zemi. Kotúče na druhej strane tak položíme na podlahu a tyč z nich už len vytiahneme.

Pri hex tyči využívajte metódu odkopnutia a vysunutia

Ak pri mŕtvych ťahoch využívate hex tyč, aj z nej sa dajú kotúče dať dole pohodlne pomocou podobného princípu. Začnite tým, že si hex tyč postavíte na stranu. Uľahčí vám to, ak si spodnú stranu prichytíte pätou a vytvoríte tým páku. Následne z jednej strany kotúče odkopnete nohou, čím sa druhá strana preváži a následne už bude treba menším švihom len vytiahnuť z nich tyč.
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist