InstagramFacebookYoutube
Výživa

Jedlá, ktoré ničia libido. Niektoré prekvapia

12. 9. 2023
Jedlá, ktoré ničia libido. Niektoré prekvapia
Vhodný výber jedál nie je dôležitý len pre optimalizáciu zotavovania po tvrdom tréningu či posilnenie zdravia. Môže ovplyvniť aj váš sexuálny život.

Niektorí ľudia nemajú dostatočne libido z dôvodu, ktorému nemôžu uveriť – jedávajú nevhodné jedlá. Ak chcete byť po tejto stránke vitálnejší, vyhýbajte sa napríklad týmto pokrmom a nápojom:

Vysmážané jedlá

Vysmážané alebo fritované jedlé majú negatívny vplyv na naše zdravie pre vysoký obsah hydrogénnych tukov. A medzi ich ďalší nepriaznivý účinok patrí, že utlmujú libido. Ak ich muži konzumujú pravidelne, znižuje sa im hladina testosterónu, čo ovplyvní aj výkonnosť v spálni.

Článok pokračuje pod reklamou


Syr

Je chutný a môže potešiť vaše chuťové poháriky, no následne nemusí potešiť vašu partnerku v posteli. Obsahuje totiž hormóny, ktoré môžu vo vašom tele vytvoriť nerovnováhu estrogénu a testosterónu, čo sa môže prejaviť neschopnosťou udržať sexuálny apetít.

Čokoláda

Tmavá čokoláda sa často považuje za jedlo, ktoré prospieva libidu a nálade. Podľa vedcov by však tento vplyv mohol byť skôr psychologický. V skutočnosti totiž čokoláda zvyšuje hladinu oxytocínu, ktorý znižuje hladinu testosterónu. Kým u žien by to vadiť nemuselo, u mužov konzumujúcich čokoládu často, to vedie k nižšiemu záujmu o pohlavný styk.

Mäta

Na mäte by na prvý pohľad nemuselo byť nič zlé, však ide len o bylinku. A hoci vám môže vylepšiť dych, ukázalo sa, že znižuje hladinu testosterónu, čo sa môže prejaviť znížením libida a problémami s erekciou.

Alkohol

Mnoho mužov si dopraje trochu alkoholu pred rande, aby si dodali odvahu. No, okrem toho, že utlmí nervozitu a obavy, môže utlmiť aj niečo iné. Alkohol môže viesť k problémom s erekciou, takže to s ním netreba preháňať.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist