InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Chcete mať menej vrások? Tieto jedlá ich množstvo obmedzujú!

Autorka: Lucka  /   11. novembra 2023
Chcete mať menej vrások? Tieto jedlá ich množstvo obmedzujú!
Kto by nechcel mať menej vrások a skvelo vyzerajúcu pokožku? Bohužiaľ, tak ako nám pribúdajú roky, pribúdajú aj vrásky. Ich množstvo sa však dá obmedziť a to nie len kozmetickými prípravkami či dermatologickými zásahmi.

Ak chcete dlhšie vyzerať mlado, uistite sa, že súčasťou vašej výživy bude aj nasledujúcich deväť jedál, ktoré pozitívne vplývajú na kvalitu vašej pokožky:

Avokádo – je prínosom aj ako maska, no aj jeho konzumácia prospeje pokožke vďaka obsahu vitamínov C a E, ako aj omega mastných kyselín podporuje tvorbu kolagénu.

Článok pokračuje pod reklamou


Ananás – je bohatý na vitamín C a antioxidanty, ktoré prospievajú celkovému zdraviu pokožky. Zlepšujú jej elasticitu a obmedzujú výraznosť vrások.

Čučoriedky – obsahujú veľa antioxidantov, ktoré pomáhajú udržovať zdravú štruktúru a elasticitu pokožky.

Granátové jablko – šupka z granátového jablka môže chrániť pre UVB žiarením, zefektívňuje hojenia rán a obmedzuje akné a prejavy starnutia.

Sladké zemiaky – sú skvelým zdrojom vitamínu A, ktorý podporuje produkciu kolagénu a chráni pokožku pred slnečným žiarením.

Sójové bôby edamame – obsahuje bielkoviny a vlákninu, ktoré pomáhajú udržovať pokožku hladkú a pevnú stimuláciou produkcie kolagénu.

Tmavá čokoláda – kakao má pozitívne účinky na vzhľad pokožky, vďaka čomu človek vyzerá mladšie. Verí sa, že obmedzuje aj vrásky na tvári.

Vajcia – vďaka bielku, ktorý vypĺňa pokožku, sú vrásky menej viditeľné. Vajcia obsahujú aj aminokyseliny, ktoré vo všeobecnosti obmedzujú prejavy starnutia pokožky.

Vlašské orechy – vysoké koncentrácie vitamínov B a E predchádzajú poškodeniam pokožky a okrem vrások eliminujú aj tmavé kruhy pod očami.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist