InstagramFacebookYoutube
Tréning

Chcete zvýšiť svoju energiu? Tento tréning vám k tomu pomôže za 20 minút

6. 6. 2024
Chcete zvýšiť svoju energiu? Tento tréning vám k tomu pomôže za 20 minút
Cítite, že nad vami začína vyhrávať únava? Možno vás to láka skôr na gauč pred televízor, ale možno bude lepším riešením, ak radšej zamierite do posilňovne. Tento tréning vám dodá energiu pre zvyšok dňa veľmi rýchlo.

Už viac nemusíte hľadať kombináciu kontrolovaných explozívnych cvikov, ktoré vám do 20 minút dajú dávku domanínu a endorfínov, vďaka ktorým sa budete cítiť znova nabudení a motivovaní. Tento tréning rozhýbe vaše telo i myseľ.

Tento tréning si obľúbite, pretože ním za rýchly čas precvičíte celé telo a to s minimálnym množstvom náčinia. Potrebujete len podložku, kettlebel a jednoručné činky.

Článok pokračuje pod reklamou


Ide o kruhový tréning, pri ktorom precvičíte jednu sériu z každého cviku po sebe a následne si dáte oddych na 60 sekúnd. Potom celý okruh zopakujete ešte dva- až trikrát. Cieľom pritom je, aby ste v každej sérii každého cviku urobili 10-15 opakovaní.

A aké cviky budete cvičiť?

1. Príťahy jednoručiek v predklone s výpadom vzad – buďte v predklone, urobte príťah jednoručiek k hrudníku a následne urobte výpad vzad a súbežne ruky vystrite pred seba. Opakujte 10-krát každou nohou. naraz precvičíte chrbát, ramená, nohy i zadok. A podporíte svoju koordináciu.

2. Trh s kettlebellom – uchopte kettlebel do jednej ruky a urobte s ním trh. Okrem ramien do činnosti zapojíte aj dolnú časť tela a stred tela. Chrbát udržujte rovný. Každou rukou urobte 10 opakovaní.

3. Drepy s výskokom – týmto cvikom precvičíte svoju výbušnosť a posilníte stehná, lýtka i sedacie svaly.

4. Premiestnenie do drepu jednoručkou – ďalší cvik, ktorý vychádza z arzenálu vzpieračov precvičí celé telo, najmä ramená, chrbát a nohy. Každou stranou urobte 12-15 opakovaní.

5. Angličáky (burpees) – dajú zabrať kondícii a precvičia celé telo – od nôh, cez sedacie svaly, stred tela až po hrudník, ramená a ruky.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist