InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning fitness modelky (26. časť) – Natasha Aughey a tréning rúk

5. 6. 2024

Natasha Aughey je kanadská kulturistka, vzpieračka a fitness modelka, ktorá sa prezentuje silnou a mohutnou postavou, ktorej dominujú ruky. A práve preto sa v tejto časti nášho seriálu zameriame na jej tréning bicepsov a tricepsov.

Aughey začala svoju púť vo fitness svete ešte ako stredoškoláčka. Vtedy sa venovala výhrade kardiovaskulárnemu cvičeniu, no neskôr našla aj lásku k posilňovaniu. Vďaka tomu sa doteraz objavila v množstve magazínov, súťažila na viacerých súťažiach a do 23. narodenín sa stala influencerkou na sociálnych sieťach.

Rodáčka z Ottawy vo svojich tréningoch využíva cviky zamerané na silu i hmotu. Svoj tréningový týždeň začína precvičovaním hrudníka, druhý deň absolvuje tréning ramien. Tretí a štvrtý deň patria chrbtu, resp. nohám, a napokon pred dvoma dňami pauzy prichádzajú na rad ruky.

Článok pokračuje pod reklamou


Tie precvičuje ôsmimi cvikmi, pričom vzhľadom na menšiu veľkosť svalu zaťažuje bicepsy len troma z nich. Práve dvojhlavým svalom paže tréning začína – najskôr bežnými bicepsovými zdvihmi s obojručnou činkou, následne kladivovými zdvihmi s jednoručkami a nakoniec bicepsovými zdvihmi s nadhmatom na spodnej kladke. Stimuluje tak efektívne aj predlaktia.

Tricepsy začína cvičiť na hornej kladke, na ktoré urobí tricepsové sťahovania s podhmatom. Následne ide na lavičku a urobí francúzske tlaky, ale s EZ tyčou. Tú následne využije aj u tlakov na úzko. Potom sa vráti ku kladke, kde najskôr urobí extenzie s lanom za hlavou a nakoniec tricepsové stláčania hornej kladky s lanovým adaptérom. Pri každom opakovaní sa snaží precítiť kontrakciu.

Každý jeden cvik v tomto tréningu sa vykonáva v štyroch sériách po 10 až 12 opakovaní. Prestávky medzi sériami trvajú okolo jednej minúty.

Natasha Aughey a jej tréning rúk
Cvik Série Opakovania
Bicepsové zdvihy s veľkou činkou 4 10-12
Kladivové zdvihy s jednoručkami 4 10-12
Bicepsové zdvihy na spodnej kladke s nadhmatom 4 10-12
Tricepsové sťahovanie hornej kladky s podhmatom 4 10-12
Francúzske tlaky s EZ tyčou 4 10-12
Tlaky na lavičke s úzkym úchopom s EZ tyčou 4 10-12
Tricepsové extenzie za hlavou na spodnej kladke s lanovým adaptérom 4 10-12
Tricepsové sťahovanie hornej kladky s s lanovým adaptérom 4 10-12Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist