Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 03. 08. 2020

Čo najviac rozptyľuje pri cvičení?

ikonka
Aby ste dosiahli dobrý a efektívny tréning je dôležité, aby ste v posilňovni zostali sústredení. Pre tých, ktorí si cvičenie užívajú, to môže byť ľahké. Pre iných sa však koncentrácia hľadá ťažko a riešenie veľa vecí, ktoré ich rozptyľujú.

Výskum, ktorý realizovalo britské fitness zariadenie Harpers Fitness, poodhalil, že ľudia, ktorí strávia v posilňovni aj jednu hodinu, venujú až 39 % času robeniu vecí, ktoré s cvičením nesúvisia. Autori štúdie sa pritom zamerali na 1000 členov svojho fitness klubu.

Výsledkom bolo, že cvičenci trávia v posilňovni v priemere 21 minút aktivitami, ktoré s tréningom nesúvisia a sú pre nich rozptýlením, ktoré znižuje efektivitu. Ďalšie štatistiky tiež ukazujú, aké veci spôsobujú najväčšie rozptýlenie.

Ako plytváme časom v posilňovni?

55 % zapojených subjektov sa zapodievali svojím iPodom alebo iným hudobným zariadením. Riešenie tohto plytvania je jednoduché – vytvorte si zoznam skladieb ešte pred samotným vstupom do posilňovne.

32 % respondentov strácalo vzácny čas komunikovaním s ostatnými návštevníkmi fitness centra. Najlepšie riešenie je, ak budete cvičiť s osobným trénerom, ktorý dohliadne, aby ste s tréningu mali maximálny prospech.

30 % z opýtaných cvičencov trávilo zhruba desať minút staraním sa o slúchadlá k hudobnému prehrávaču, teda hlavne rozmotávaním káblov. Toto môžete napraviť tak, že si ich dáte do poriadku ešte doma. Pekne ich zviniete a zopnete gumičkou, aby sa v taške alebo vo vrecku nezamotali.

Neplýtvajte časom

Ubehnutý čas už nikdy nezískate naspäť, a tak ho neplytvajte na aktivity, ktoré vás vzdiaľujú od vášho cieľa. Ak cvičíte, majte svoj cieľ a sústreďte sa na jeho dosiahnutie. Urobte všetko preto, aby ste boli čo najefektívnejší a maximalizovali tak svoje výsledky. Do posilňovne sa nechodí debatovať, hrať s mobilom a venovať sa mimocvičiacim aktivitám. Chodíte do nej preto, aby ste cvičila. Tak cvičte!

Mobil nechajte doma, hudobný prehrávač si pripravte vopred a dajte si záväzok s nikým nekomunikovať. Ak viete, že problém s rozptýleniami vyriešiť nedokážete, zoberte so sebou tréningového partnera, ktorý vám pomôže udržať sa v sústredenom stave. Ak takého nenájdete, vždy sa môžete spoľahnúť na osobného trénera.

Článok bol pôvodne vydaný 17.02.2014.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist