InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tipy, ako prekonať boľavé svaly

28. apríla 2014
Tipy, ako prekonať boľavé svaly
Pre človeka, ktorý vychádza z posilňovne, je veľmi príjemné vedieť, že má vyčerpané svaly. Po tréningu aj ľahšie zaspí, ale na druhý deň sa zobudí so svalovicou. Boľavé svaly sa radia medzi najväčších nepriateľov tých, ktorí cvičia pravidelne. Ako si v takejto situácii pomôcť?

Obmedziť svalovú bolesť je dôležité, pretože často sa stane, že práve tá je dôvodom toho, že v nasledujúcom tréningu nepodáte svoj najlepší výkon alebo ho vôbec nie ste schopní absolvovať. Teraz vám prinášame tipy, ako sa s ňou vyrovnať.

1. Dajte si kúpeľ
Boľavé svaly môžete namočiť na polhodinu do teplej vody. Takýto horúci kúpeľ nebude pre vás len výbornou relaxáciou, ale tiež pomôže uvoľniť svaly a teplo vody na nich pracuje tak, že sa svalová bolesť obmedzí.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Aplikujte ľad
To, že teplo pomáha obmedzovať bolesť, neznamená, že to nedokáže aj chlad. Keď na pár minút aplikujete na sval ľadový obklad, poskytne to pre vás úľavu a značnú redukciu bolesti. Nezbavíte sa jej úplne, ale na deň až dva vám ju pomôže zvládnuť lepšie.

3. Aplikujte teplo
Ide o rovnaký princíp ako s horúcim kúpeľom, no ak nechcete vylihovať vo vani, môžete na svaly aplikovať krémy s hrejúcim účinkom, ktorý na uvoľnenie bolesti funguje rovnako ako horúca voda počas kúpeľa. Takisto fungujú infračervené lampy, ktorými si môžete daný sval nahrievať.

4. Precvičte svaly
Možno sa zdá zvláštne, že chceme zaťažoval boľavé svaly, ale ľahšie cviky pomôžu tiež pri zbavovaní sa bolesti. Najlepším cvičením v tomto prípade sa javí joga, pri ktorej sa na svaly nadmerne nepôsobí. Takéto cvičenia sa spočiatku môže javiť zložité, ale časom únava svalov nebude spôsobovať takú bolesť.

5. Absolvujte masáž
Dobrá masáž dokáže vždy pomôcť s bolesťou, ktoré je spôsobená využívaním svalov. Pre nadobudnutie úľavy sa dajú využiť mnohé technicky masáže a niektoré môžete aplikovať aj bez pomoci druhej osoby.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist