InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Ako inšpirovať iných?

24. júla 2022
Ako inšpirovať iných?
Tak ako aj vás niekto inšpiroval, trebárs Arnold Schwarzenegger alebo len nejaký miestny kulturista, aj vy sa môžete stať inšpiráciou pre druhých. Prináša to dobré pocity pre vaše ego, ale aj istú dávku zodpovednosti.

Verte, že aj vy máte potenciál byť vzorom pre druhých. Ak vás niekto osloví s tým, že ste preňho inšpiráciou, mali by ste byť tým poctení a nepostaviť sa k nemu s nezáujmom. Aby ste inšpirovali ľudí správnym spôsobom a mali na nich pozitívny vplyv, dodržiavajte nasledujúce tri tipy:

1. Buďte hrdí na to, čo ste dokázali

Bez ohľadu na to, o čo ide, buďte hrdí na to, že ste to dokázali. Ak ste dosiahli svoj cieľ, buďte na seba hrdí, pretože ste na jeho dosiahnutie potrebovali vynaložiť úsilie, prejsť ťažkými obdobiami a udržať si sebadisciplínu. Ľudia, ktorí hľadajú inšpiráciu, sú väčšinou sklamaní, a tak potrebujú vidieť, že keď svoj cieľ dosiahnu, tak znovu nadobudnú stratenú hrdosť. Tým, že budete hrdí a sebavedomí, im ukážete, že stojí za to dosiahnuť svoj cieľ.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Buďte skromní

Keď hovoríme o hrdosti a sebavedomí, nemyslíme tým aroganciu. Nemusíte sa na každom kroku obdivovať a chváliť, pretože vás nebude mať rada väčšina ľudí a nedokážete ich dostatočne inšpirovať. Navyše, ukazujete tým skôr to, že chcete od druhých ľudí pozornosť a velebenie. Preto buďte skromní a čakajte, kým sa vás niekto sám opýta, nechváľte sa ako prví.

3. Buďte prístupní

Ak ste pre niekoho inšpiráciu, existuje pravdepodobnosť, že sa vás pokúsi osloviť. V tomto prípade nebuďte odmietaví, ale prístupní. Zdieľajte svoje vedomosti s inými a majte dobrý pocit z toho, že im pomáhate. Ak tak budete robiť, ukážete tým aj iným, že stojí za to ísť vo vašich šľapajach. Nič nie je lepšie, ako keď na vás ľudia spomínajú v dobrom. Ak by vás vyrušil niekto pri tréningu, slušne mu vysvetlíte, že sa potrebujete koncentrovať a že keď skončíte, radi mu pár minút venujete. Ak potrebujete rýchlo opustiť posilňovňu, dajte mu e-mail, na ktorý vám môže napísať.

Nezabudnite na to, že môžete byť inšpiráciou pre ostatných a nemusíte o tom ani vedieť. Nie vždy vás niekto môže osloviť. Určite aj vy poznáte situácie, keď stojíte pri chlapovi s veľkými rukami a hovoríte si, že aj vy by ste chceli také veľké ruky. Nemusí to byť vo veľkom meradle, ale ten chlap vás inšpiroval a pritom o tom nikdy nevedel. Tak to môže byť aj s vami.

Letný režim, pôvodne z 22.06.2014.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist