InstagramFacebookYoutube
Tréning

Aktivity pre pekné letné dni, ktoré nahradia tréning

04. júla 2022
Aktivity pre pekné letné dni, ktoré nahradia tréning
Dlhé a teplé letné dni predstavujú pre ľudí bohaté možnosti aktívneho vyžitia pod holým nebom. Využite naplno výhodu tohto ročného obdobia, opustite sa interiéri posilňovní a absolvujte aktivity, pri ktorých spálite kalórie a doprajete si aj dávku zdravej zábavy.

Bicyklovanie

Viacero ľudí stratí v pokročilom veku kontakt s bicyklom, ale nikdy nie je neskoro vrátiť sa k nemu. Jazdenie na bicykli ponúka viac výhod ako sedenie na rotopede. Okrem toho, že musíte zapojiť do akcie aj koordináciu, môžete spoznávať nové zákutia a pestrý vonkajšok spôsobí, že na ňom stráviť viac času, ako by ste si mysleli. Navyše, výborne precvičte aj svaly nôh a strednej časti tela.

Priemerne spálené kalórie za 1. hodinu: 400

Článok pokračuje pod reklamou


Turistika

Turistika predstavuje fyzickú výzvu, ale výlet do prírody funguje aj ako pozitívny stimul dobrej nálady. Prostredie na turistike vedie ku koncentrácii na vaše pohyby a k vnímaniu okolia, čím myšlienkami opustite nudné formy kardia ako sú stacionárny bicykel či bežecký pás. Navyše si rozličným terénom môžete spestriť túto aktivitu a zároveň zvýšiť jej intenzitu.

Priemerne spálené kalórie za 1. hodinu: 375

Plážový volejbal

Plážový volejbal predstavuje zábavnú aktivitu, pri ktorej navyše prichádzate do kontaktu s kolektívom. Súčasne pri ňom získavate výhody kardiovaskulárneho i silového tréningu. Zapájate doň svaly celého tela a určite sa pri ňom nebudete ani chvíľu nudiť. Jeho hrania na piesku navyše zvyšuje záťaž i kalorický výdaj.

Priemerne spálené kalórie za 1. hodinu: 500

Plávanie

Tí, ktorí majú radi vodu, sa určite radi osviežia v lete v bazéne alebo niekde v mori, či v jazere. Plávaním opäť precvičíte celé telo, pričom tak nezaťažíte kĺby. Táto aktivita navyše pomáha chrániť chrbticu a zlepšuje držanie tela.

Priemerne spálené kalórie za 1. hodinu: 425

Korčuľovanie

Ak máte radi pocit pri behaní, ale nechcete tak zaťažovať svoje kĺby, vyskúšajte korčuľovanie. Ide o efektívny tréning, ktorý dobre prepracuje aj strednú časť tela a pomáha budovať koordináciu.

Priemerne spálené kalórie za 1. hodinu: 800

Práce v záhradke

Ak máte k dispozícii záhradku, aj na nej môžete stráviť zmysluplný čas, ktorý využijete duševnou relaxáciou a pálením kalórií. Pri práci v záhrade plynie čas rýchlo, a tak ani nebudete vedieť ako spálite pomerne veľké množstvo kalórií.

Priemerne spálené kalórie za 1. hodinu: 250

Letný režim, pôvodne z 30.02.2014.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist