Výživa

Zaraďte avokádo do stravy! Prinášame štyri rýchle recepty

21. októbra 2014
Zaraďte avokádo do stravy! Prinášame štyri rýchle recepty
Avokádo je ovocie, ktoré sa radí medzi superjedlá. Niet sa čomu čudovať. Jeho nutričné zloženie je zárukou mnohých výhod pre vaše zdravie. Ak by ste si ho radi pripravili, ale nemáte žiaden recept, prinášame vám dnes rovno štyri, ktoré zvládne aj kuchár začiatočník.

Avokádovo-čokoládový puding

Ingrediencie (6 porcií):
4 avokáda
3/4 šálky javorového sirupu (alebo kokosový cukor)
1/2 šálky kakaového prášku
2 polievkové lyžice kokosového oleja
1 polievková lyžica vanilky
štipka horskej soli
čokoláda na dozdobenie

Postup prípravy:
Avokáda, javorový sirup, kakaový prášok, kokosový olej, vanilku a soľ rozmixujeme do hladkej hmoty. Hmotu rozdelíme do pohárov a na vrch nastrúhame čokoládu. Najlepšie sa podáva vychladené.

Studená letná avokádová polievka

Ingrediencie (4 porcie):
2 avokáda
3 na plátky nakrájané uhorky
šťava z 2 alebo 3 limetiek
? šálky posekanej mäty
soľ a korenie na dochutenie

Postup prípravy:
Všetky ingrediencie jednoducho dokopy rozmixujte. Pre dozdobenie môžete využiť lístočky mäty. Najlepšie sa podáva vychladené.

Avokádový superšalát

Ingrediencie:
2 avokáda
1 hlavička kelu
šťava z 1 citróna
1/2 šálky čerstvej petržlenovej vňatky
1/2 šálky koriandru
1/4 šálky mäty
2 polievkové lyžice goji
2 polievkové lyžice konopných semienok
1 polievková lyžice tekvicových semienok
štipka horskej soli
štipka kajenského korenia

Postup prípravy:
Opláchneme avokáda a zeleninu. Kel, mätu, petržlenovú vňať a koriander nasekáme na väčšie kusy, avokáda nakrájame na menšie kocky. Zalejeme citrónovou šťavou a premiešame vo veľkej mise. Potom pridáme goji, konopné a tekvicové semienka. Na záver dochutíme štipkou soli a kajenského korenia. Všetko ešte raz premiešame.

Avokádovo-kávový koktail

Ingrediencie:
1/2 avokáda
1 mrazený banán
1 polievková lyžica celých zŕn kávy
1 polievková lyžica kokosového oleja
1 čajová lyžička vanilky
300 ml studenej vody

Postup prípravy:
Všetky ingrediencie spolu rozmixujte. Ak chcete koktail niečím oživiť, pridajte ešte čajovú lyžičku kakaa.