InstagramFacebookYoutube
Výživa

5 jedál, ktoré podporia vaše libido

04. júla 2023
5 jedál, ktoré podporia vaše libido
Radi cvičíte a chceli by ste maximalizovať svoje výsledky? Zároveň aj hľadáte spôsob, ako si podporiť vlastné libido? Aj tieto dve veci sa dajú spojiť dohromady. Prinášame vám päť jedál, ktoré podporia vaše libido a zároveň môžu mať pozitívny vplyv aj na dosahovanie vašich tréningových cieľov.

USTRICE
Čím iným začať, ako preslávenými ustricami? Možno ani netreba spomínať, čo stojí za ich úspechom. Sú plné zinku, ktorý udržujú testosterón v optimálnej hladine a takisto zlepšuje mobilitu spermií. Ustrice takisto podporujú hladinu dopamínu. Tento hormón zohráva úlohu práve pri sexuálnej funkcii tela.

CESNAK
Možno vás od neho odrádza zápach, ktorý po jeho konzumácii prevláda z vašich úst, ale cesnak má okrem iných prospešných účinkov aj pozitívny vplyv na prekrvenie pohlavných orgánov. Obsahuje totiž chemikáliu nazývanú alicín, ktorá je zodpovedná za zvýšenie prietoku krvi práve v tých oblastiach.

Článok pokračuje pod reklamou


MELÓN
Kto by povedal, že jeho zelený zovňajšok a jeho červené vnútro bude mať podobnú vlastnosť ako modrá tabletka viagry? Melón obsahuje aminokyselinu citrulín, ktorá sa mení na ďalšiu aminokyselinu arginín, ktorý zlepšuje cirkuláciu krvi. Na rovnakom efekte je postavená práve známa tabletka na podporu erekcie.

ŠPENÁT
Špenát obsahuje veľa vitamínu E, ktorý je dôležitý pre kvalitu spermií a sexuálny apetít. Nemá však prospešné účinky len pre mužov. Ženy zase poteší, že obsahuje aj mangán, ktorý podporuje produkciu ženského pohlavného hormónu, estrogénu.

ŠPARGĽA
Táto zelená, nie veľmi populárna zelenina obsahuje veľa folátu, ktorý pomáha s produkciou histamínu. Uňho sa zistilo, že dokáže podporiť sexuálny apetít, a to hlavne u mužov. Pomáha telu zbavovať sa nadbytočnej vody, a tak po jeho konzumácii vyzeráte chudšie, vyrysovanejšie a lákavejšie pre opačné pohlavie.

Letný režim, pôvodne z 11.11.2014.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist