InstagramFacebookYoutube
Tréning

Veci, ktoré obmedzujú výsledky chudnutia

20. júla 2023
Veci, ktoré obmedzujú výsledky chudnutia
Ak sa snažíte chudnúť, ale výsledky sa nedostavujú alebo to ide príliš pomaly, možno by ste sa mali zamyslieť a urobiť nejaké zmeny. Možno robíte chyby, o ktorých ste si neboli ani vedomí.

Či už je to úmyselne alebo nevedomky, môžete sa do situácie, ktorá vášmu cieľu schudnúť nadbytočné kilá nepomôže. Môžete robiť niečo, čo vaše výsledky obmedzuje. Medzi takéto „brzdy“ patrí aj nasledujúcich päť vecí:

1. Prejedanie
Najčastejšie sa chudnutie sabotuje zlou stravou. Počas dňa sa snažte mať hlad pod kontrolou a neprejedajte sa. Pomôže vám, ak budete jedávať viackrát denne, pravidelne každé dve až tri hodiny v menších porciách. Udržíte tým metabolizmus aktívny a nebudete hladný. Takisto si dajte pozor aj na emočné jedenie. Snažte sa stres vyventilovať iným spôsobom, napríklad cvičením.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Príliš málo cvičenia
Ak chcete schudnúť, základom je spolu so správnou výživou aj pravidelne cvičenie. Dôležité je zladiť cvičenie s činkami, pri ktorom spevňujete svaly a zrýchľujete svoj metabolizmus, s aeróbnym tréningom, pri ktorom budujete kondíciu a priamo spaľujete kalórie vedúce k úbytku tukov. Ak chcete byť chudší a zdravší, musíte sa venovať aj cvičeniu.

3. Nesprávne myslenie
Ak chcete schudnúť, musíte si veriť a hovoriť si, že to dokážete. Ak budete myslieť negatívne, budete si sami hádzať pred seba prekážky. Snažte sa vždy pozerať na situáciu v tom lepšom svetle a buďte pozitívni. Takisto ak viete, že podľahnete pokušeniu v podobe nezdravého jedla, použite rozum a nenoste si ho domov. Dajte mu zbohom z vášho príbytku.

4. Sedavý spôsob života
Ak máte sedavé zamestnanie, mali by ste sa hýbať ešte viac. Keď sedíte, v podstate sa v tele vypnú enzýmy, ktoré spôsobujú chudnutie. Keď však pracujete postojačky, enzýmy naďalej fungujú. Počas dňa sa teda snažte čo najviac stáť. Pridajte do svojho režimu aj prechádzky a robte správne voľby – namiesto výťahu schody, namiesto auta bicykel a podobne.

5. Zlé rady
Možno robíte všetko, čo máte. Možno sa snažíte. Ale čo z toho, ak nasledujete zlé rady. Najistejším spôsobom, ako robiť všetko správne, je obrátiť sa na certifikovaného trénera, ktorý už má čo to za sebou a o ktorom jeho bývalí či súčasní klienti hovoria v pozitívach. Nepočúvajte len to, čo vám povie kamarátka alebo niekto na diskusnom fóre.

Letný režim, pôvodne z 19.01.2015.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist