Tréning

Skutočný význam tréningu brucha

10. augusta 2023
Skutočný význam tréningu brucha
Mnoho ľudí cvičí brucho s tým, že si myslia, že vďaka tomu odstránia tuky z tejto oblasti. To je najväčší omyl, aké sa môžu dopustiť. Mnoho ľudí nemá predstavu o tom, na čo je v skutočnosti tréning brucha dobrý. Preto si v tomto článku vysvetlíme jeho skutočný význam.

Samotný tréning brušných svalov vám pomôže k peknému a vypracovanému bruchu, ale nezbaví vás tukov, ktoré tehličky zakrývajú. Jeho účelom je jednoducho stimulovať svaly, aby sa spevňovali a rástli. Nie pálenie tukov.

Aby ste spálili tuky z brušnej oblasti, musíte vytvoriť také prostredie vo vnútri tela, ktoré bude viesť k využívaniu tukových zásob, zmenšovaniu ich objemu a tým pádom odhaľovaniu brušných svalov. To, či ako prvé budú odchádzať z brucha, neovplyvníte.

Na to, aby ste pálili tuky a odhalili tehličky, musíte zvýšiť úroveň svojho metabolizmu, kontrolou príjmu sacharidov znížiť hodnotu inzulínu a tým pádom zvýšeniu úrovne mastných kyselín, ktoré stimulujú hormóny pôsobiace na chudnutie.

Vráťme sa však k trénovaniu brušných svalov. Už vieme, že priamo nevplýva na spaľovanie tukov v brušnej oblasti. Zamerajme sa teraz na to, aké sú jeho hlavné výhody:

1. Stimuluje rast svalov - cvičením brucha vytvárate mini poškodenia svalových vlákien, ktoré sa počas obdobia regenerácie zaceľujú a spôsobujú svalový rast.

2. Pomáha spaľovať kalórie - ak nie ste vo fáze nabarania svalov, ale snažíte sa schudnúť, tak tréning brucha vám pomôže spáliť viac kalórií a podporí metabolizmus.

3. Zvyšuje silu a odolnosť stredu tela - najväčšou výhodou tréningu brucha je, že spevňuje kľúčovú časť tela – strednú. Vďaka silnému stredu tela budete podávať lepšie športové výkony, pomôže vám v bežnom živote, spevní chrbticu a zníži riziko zranení.

4. Zlepšuje nervové funkcie v svaloch - vďaka niektorým cvikom zameraným na brucho dokážete zlepšovať nervové funkcie svaloch tak, že budete mať lepšiu koordináciu a balans.

Letný režim, pôvodne z 29.01.2015.