InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Zelenina, ktorú by mali jesť budúce mamičky

28. marca 2015
Zelenina, ktorú by mali jesť budúce mamičky
Tehotenstvo je jedno z najkrajších období života ženy. Je to však zároveň aj obdobie, pri ktorom musí byť žena opatrná, aby neublížila sebe ani svojmu očakávanému dieťaťu. To, ako sa o seba stará, sa odzrkadlí aj na jej potomkovi.

Výživa zohráva počas tehotenstva veľmi dôležitú rolu. Vyberanie správnych jedál je dôležité pre správny rozvoj dieťaťa. Je dôležité, aby ste telo zásobili správnymi živinami. Nasledujúce druhy zeleniny by ste určite nemali ignorovať:

Avokádo - avokádo je jedno z jedál, ktoré vplývajú na alkalizáciu tela. Je tiež bohatým zdrojom vitamínu E, ktorý je dôležitý pre rozvoj mozgu bábätka. Taktiež je bohaté na draslík, ktorý predchádza vysokému krvnému tlaku a pomáha udržiavať v tele tekutiny.

Článok pokračuje pod reklamou


Brokolica - brokolica je plná veľmi dôležitých živín, ktoré podporujú celkové zdravie človeka. Vo veľkým množstvách sú v nej zastúpené aj vápnik a vitamín K, ktoré podporujú zdravie kostí a bojujú proti osteoporóze.

Šťava z červenej repy - vypitie jedného pohára šťavy z červenej repy vám poskytne bohaté množstvo kyseliny listovej, ako aj vlákniny a draslíka, ktoré zaisťujú správnu funkciu pečene a odplavovanie toxínov von z tela.

Zelený hrášok - zelený hrach je dobrým zdrojom vitamínu C, folátov, fytosterolov a antioxidantov. Taktiež obsahuje vitamíny B a mnoho minerálov, ktoré pomáhajú podporovať zdravie kostí či nervov.

Zelená zelenina - zelená listová zelenina, ako špenát či šalát, je skvelým zdrojom antioxidantov. Taktiež obsahuje veľké množstvo folátu, vďaka čomu pomáha bojovať proti vrodeným poruchám dieťaťa.

zdroj: India Vision


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist