Kulturistika

Tréning kulturistu III. – Jay Cutler a nohy

10. augusta 2022

Nohy sú partia, ktorú mnoho ľudí cvičí nerado. Ide o však o dosť podstatnú svalovú skupinu. Pokiaľ ide o Jaya Cutlera, štvornásobného Mr. Olympiu, ten tréning nôh zbožňoval. Prejavilo sa to aj na jeho postave. Nohy patrili k jeho silným stránkam.

Cutler, ktorý už v súčasnosti nesúťaží, dlho praktizoval tréningový plán, v ktorom si tréning nôh nechával na koniec týždňa a rozdelil si ich na dva dni. Dôkladne tak precvičil prednú i zadnú časť stehien. S odhodlaním a intenzitou.

Tréning nôh, ktorý vám prinášame, praktizoval Američan žijúci v Las Vegas počas päťdňového splitu. Stredy a nedele mal voľné. Nohám sa venoval po ostatných partiách v piatok a v sobotu. To najlepšie si nechal na koniec a nohám venoval pred dňom voľna všetku svoju energiu.

V piatok sa sústredil na precvičenie štvorhlavého svalu stehna. Tréning začal jednokĺbovým cvikom s veľkým počtom opakovaní, aby sa dobre zahrial. Po predkopávaniach nasledoval Leg Press, potom drepy, výpady a na konci ešte raz predkopávanie. Tentokrát však s ťažšími váhami. Najväčšiu dôležitosť pripisoval drepom.

V sobotu mal objemnejší tréning, pretože k tréningu hamstringov pridružil aj lýtka a brucho. Tréning odštartoval takisto jednokĺbovým cvikom – zakopávaniami. Potom nasledovali rumunské mŕtve ťahy, zakopávanie jednou nohou a Leg Press. Lýtka precvičil troma cvikmi – výponmi v stoji, oslími výponmi a výponmi v sede.

Piatok - štvorhlavý sval stehna
Cvik Série Opakovania
Predkopávanie 3 20
Leg Press 4 12
Drepy 4 6-10
Výpady 3 8
Predkopávanie (ťažké váhy) 4 10

Sobota - hamstrigy, lýtka, brucho
Cvik Série Opakovania
Zakopávanie v ľahu 6 12
Rumunský mŕtvy ťah 3 10
Zakopávanie jednou nohou 3 12
Leg Press 3 12
Výpony v stoji 4 10
Oslie výpony 2 10
Výpony v sede 3 10
Na brucho striedal štyri cviky, každý po troch sériách.

zdroj: healtyceleb.com

Letný režim, pôvodne z 15.04.2015.