Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 08. 02. 2020

20-minútový tréning s jednoručkami, ktorý zasiahne celé telo

ikonka
Jednoručné činky sú podceňované, ale pravda je taká, že nimi dokážete nahradiť každý cvik s veľkou činkou a takisto efektívne precvičiť všetky svalové partie vášho tela. No a teraz príde čas na to, aby ste ich aj vy využili vo svoje prospech.

Univerzálnosť jednoručiek vám umožňuje cvičiť nie len oboma rukami naraz, ale aj jednou v danom okamihu. Vďaka tomu, že jednotlivé strany pracujú nezávisle na sebe, môžete lepšie vybalansovať nerovnováhu vo vašom svalovom rozvoji.

V tomto článku vám prinášame krátky, ale efektívny tréning, pri ktorom sa budú využívať výhradne jednoručné činky. Trvá len 20 minút a zahŕňa len štyri cviky, ale pre svoj spôsob vykonávanie bude mimoriadne efektívny.

Najskôr sa pozrime na cviky, ktoré v ňom budeme vykonávať:

1. Renegade Row (príťahy v kľuku)


2. Thrusters


3. Mŕtve ťahy s vystretými nohami


4. Výpady v chôdzi


A teraz k ich samotnému vykonávaniu. Cvik renegade row budete vykonávať v 10 opakovaniach, všetky ostatné v 20 opakovaniach. Nastavte si odpočet 20 minút. Spustite odpočítavanie a začnite cvičiť. Vykonáte jeden cvik po druhom a následne celý cyklus zopakujete toľkokrát, koľko do vypršania času stihnete.

Po 20 minútach cvičenie končí tam, kde ste prestali. Môžete si zapísať, koľko sérií a opakovaní ste stihli urobiť a nabudúce sa tento počet snažte prekonať. Takto sa zaistí aj postupné preťaženie a vaše postupné napredovanie. Dôležité však je, aby ste rýchlosť vykonávania opakovaní nekládli pred techniku cvičenia, lebo v tom prípade zvyšujete riziko zranenia.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist