Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Lacný a mobilný tréning? Aj to patrí medzi prednosti švihadla

04. 10. 2021
ikonka
Švihadlo je jednoduchý a efektívny nástroj k tomu, aby ste absolvovali kvalitný tréning kdekoľvek a kedykoľvek. Nie je drahé a prináša so sebou aj veľa iných benefitov.

Ak by ste hľadali náčinia, ktoré sú pri pomere cena/výkon najlepšie, určite by medzi nimi svoje miesto malo aj švihadlo. Ak s ním totiž budete cvičiť pravidelne, zlepšíte si svoje kardiovaskulárne zdravie, rovnováhu, svalovú silu, výdrž a spálite kalórie.

Švihadlo, ktoré si môžete kúpiť už do 2 eur, môže byť využité aj ako nástroj pre vysoko intenzívny intervalový tréning, ktorý je krátky, no efektívne buduje kondíciu a pomáha spaľovať nadbytočné kilogramy.

Hoci švihadlo častejšie uvidíte v rukách detí, aj pre dospelých prináša nasledujúce tri prínosy:

Článok pokračuje pod reklamou


1. Páli množstvo kalórií
Skúsenejší cvičenci dokážu páliť pri švihadle porovnateľné množstvo kalórií ako pri behu. V závislosti od vašej kondície dokážete páliť 10 až 15 kalórií za minútu. Vhodným tréningom si však podporíte pálenie kalórií aj po docvičení.

2. Veľmi rýchlo buduje kondíciu
Skákanie cez švihadlo je náročnejšie, ako sa zdá. Samé o sebe buduje kondíciu veľmi efektívne, ale spojte ho s inými cvikmi, ako sú drepy, kľuky, skracovačky, a dostanete tréning celého tela, ktorý budovanie kondície ešte viac zefektívni. A to je aj dôvod, prečo ho používajú vrcholoví boxeri.

3. Zlepšuje pohyblivosť a koordináciu
Ďalší dôvod, prečo je cvičenie so švihadlom v arzenáli boxerov, je, že zlepšuje balans, agilitu a koordináciu. Vaše nohy sa stanú rýchlejšie, zlepší sa vaša vytrvalosť, budete mať rýchlejšie reflexy.

Pri skladaní tréning so švihadlom môžete využiť rôzne cvičenia – skoky oboma nohami, skoky so striedaním nôh, bežecké kroky, vysoké kolená, prekrižovanie nôh, skákanie zo strany na stranu a podobne.

Jednoduchý tréning môže pozostávať z 60-sekundových intervalov cvičenia, ktoré budete striedať so 60 sekundami prestávky. Vykonáte 10 kôl a za 20 minút máte hotovo. Samozrejme, dôležité je intenzitu zvyšovať postupne a pred cvičením sa 5-10 minút venovať zahrievaniu.

Švihadlo by nemuselo byť vhodné pre každého. Najmä ak máte vysoký krvný tlak alebo srdcovocievne problémy, mali by ste jeho využitie prekonzultovať s doktorom.

Pozri aj: Tréning so švihadlom, ktorý vás bude baviť
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist