InstagramFacebookYoutube
Tréning

Vybudujte si väčší hrudník technikou a tréningom zo starej školy

12. decembra 2022
Vybudujte si väčší hrudník technikou a tréningom zo starej školy
Vedecké poznatky prešli dlhú cestu od zlatého veku kulturistiky po súčasnosť, no už kulturisti v tých časoch vedeli, ako efektívne vybudovať veľké a skalopevné telo. Príkladom je aj technika na rozvoj svalov hrudníka a ramien, ktorú si v tomto článku predstavíme.

Techniku 8x8 preslávil vo svojich časoch legendárny tréning hviezd Vince Gironda, ktorý svojho času pomáhal aj Arnoldovi Schwazeneggerovi. Jeho tréningy sa zameriavali na základné cviky, ktoré sa vykonávali v ôsmich sériách po osem opakovaní s čo najkratšími prestávkami medzi sériami.

Pozri aj: Vyskúšajte Girondov tréning 8x8

Článok pokračuje pod reklamou


Túto techniku zobral Andrew Tracey z Men’s Health a jemne ju upravil, aby aj vám pomohla v priebehu niekoľkých týždňov zväčšiť si efektívnym spôsobom hmotu hrudníka a ramien.

Jeho upravený protokol je jednoduchý – každý cvik sa tiež vykonáva v ôsmich sériách po osem opakovaní, ale každá séria začína začiatkom každej ďalšej minúty. Ak teda cvik vykonáte za 30 sekúnd, oddychovať budete 30 sekúnd. Ak za 40 sekúnd, oddych bude len 20-sekundový.

Takto odcvičíte jeden cvik za osem minút. Dokopy absolvujete štyri cviky, a tak cvičením nestrávite viac ako 32 minút. Cvikmi sú tlaky s veľkou činkou na rovnej lavičke, kľuky na bradlách, tlaky s jednoručkami v stoji a kľuky na jednoručkách

Každým ďalším tréningom sa snažte záťaž jemne zvyšovať. Svaly tak budú čeliť novým výzvam, vďaka čomu budú stimulované k rastu. Tréning vykonávajte raz do týždňa.

Tréning hrudníka a ramien 8x8
Cvik Série Opakovania
Benčpres 8 8
Kľuky na bradlách 8 8
Tlaky s jednoručkami v stoji 8 8
Kľuky na jednoručkách 8 8
Každú sériu začíname na začiatku každej minúty. Prestávky medzi sériami predstavuje voľný čas pred skončením začatej minúty.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist