InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning kulturistu (47. časť) – Mamdouh Elssbiay a tréning nôh

18. 1. 2023

Mamdouh Elssbiay, tiež známy ako Big Ramy, sa zaradil medzi veľké legendy profesionálnej kulturistiky, keď dokázal ovládnuť Mr. Olympia viac ako raz. Už sme sa v našom seriáli pozreli na niekoľko jeho tréningov a teraz sa pozrieme na to, ako cvičí stehná.

Big Ramy nemal nikdy problém so svalovými objemami a o úspechu u neho rozhodovala aktuálna pripravenosť. Pokiaľ ide o objemy, výnimkou neboli ani tie na dolných končatinách. Dokonca sa mu podarilo vybudovať jedny z najlepších stehien všetkých čias.

Tento tréning nôh prichádzal v jeho týždennom rozpise na rad v utorok po tom, čo už mal za sebou tréning hrudníka. Do piatku ešte absolvoval tréning ramien, tréning chrbta a tréning rúk pred víkendovým voľnom.

Článok pokračuje pod reklamou


Stehná precvičoval štyrmi cvikmi. Predkopávania, drepy a leg press cvičil v štyroch sériách, drepy na stroji v piatich. Rozsahy opakovaní boli u každého cviku iné a nájdete ich špecifikované v tabuľke nižšie.

Ide o jeho obľúbené cviky a rád sa k nim vracia. Už aj v minulosti sme ukázali jeho tréning stehien, v ktorom figurovali, len bol iný rozpis sérií a opakovaní.

Možno sa vám zdá, že štyri cviky sú na takého borca málo. V skutočnosti však ide o 17 sérií, ktoré sú pri jeho štýle tréningu skutočne intenzívne. Intenzita mu nie je cudzia, keďže jeho vzorom býval Dorian Yates. A aj preto každú partiu cvičí len raz týždenne.

Big Ramy a tréning nôh
Cvik Série Opakovania
Predkopávania 4 12
Drepy 4 20
Leg Press 4 10
Drepy na stroji 5 15Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist