Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 2

31. 08. 2017
Každú druhú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes sa pozrieme na tipy Arnolda Schwarzeneggera, ktoré budú viesť k efektívnejšiemu tréningu.

3. VYUŽÍVAJTE MNOŽSTVO RÔZNYCH CVIKOV
Minule sme písali, že Arnold je zástancom veľkého počtu sérií a cvikov. A práve preto odporúča v tréningu využívať rôzne cviky, ktoré prepracujú každý sval trochu inak a prispejú k jeho rovnomernému rozvoju. Či už sa cviky líšia rozsahom pohybu či uhlom, ktorým na sval pôsobia, vždy je vhodné vykonávať viac rôznych cvikov. Na hrudník teda nemusíte cvičiť len benčpres, ale aj tlaky s jednoručkami na šikmej lavičky, rozpažovania, sťahovania kladky a podobne.

4. PREPOJTE SVALY S MYSĽOU
Arnold študoval nie len fyziológiu, ale aj psychológiu. Preto veril, že jedným z najdôležitejších faktorov úspechu v kulturistike bola stopercentná koncentrácia na precvičované svaly. Napríklad, pri svojom tréningu si často predstavoval kontrakcie jeho svalov, ich uvoľňovanie a rast. Nazýval to prepojením svalov s mysľou.

Ďalšie dva tipy prinesieme o mesiac. Predošlé nájdete tu:
Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 1

Článok pokračuje pod reklamou


: 18.9.2013.
Letný režim končí 31. augusta. Potom prídu na rad opäť úplne nové, premiérové články.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Ďalšie časti seriálu: