InstagramFacebookYoutube
Tréning

Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 2

31. augusta 2017
Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 2
Každú druhú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes sa pozrieme na tipy Arnolda Schwarzeneggera, ktoré budú viesť k efektívnejšiemu tréningu.

3. VYUŽÍVAJTE MNOŽSTVO RÔZNYCH CVIKOV
Minule sme písali, že Arnold je zástancom veľkého počtu sérií a cvikov. A práve preto odporúča v tréningu využívať rôzne cviky, ktoré prepracujú každý sval trochu inak a prispejú k jeho rovnomernému rozvoju. Či už sa cviky líšia rozsahom pohybu či uhlom, ktorým na sval pôsobia, vždy je vhodné vykonávať viac rôznych cvikov. Na hrudník teda nemusíte cvičiť len benčpres, ale aj tlaky s jednoručkami na šikmej lavičky, rozpažovania, sťahovania kladky a podobne.

4. PREPOJTE SVALY S MYSĽOU
Arnold študoval nie len fyziológiu, ale aj psychológiu. Preto veril, že jedným z najdôležitejších faktorov úspechu v kulturistike bola stopercentná koncentrácia na precvičované svaly. Napríklad, pri svojom tréningu si často predstavoval kontrakcie jeho svalov, ich uvoľňovanie a rast. Nazýval to prepojením svalov s mysľou.

Článok pokračuje pod reklamou


Ďalšie dva tipy prinesieme o mesiac. Predošlé nájdete tu:
Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 1

Letný režim, pôvodne z : 18.9.2013.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist