InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Cviky bez náčinia, vďaka ktorým zostanete štíhle

Autorka: Lucka  /   3. 2. 2024
Cviky bez náčinia, vďaka ktorým zostanete štíhle
Cviky využívajúce len váhu vlastného tela môžu byť efektívnym nástrojom na schudnutie, no aj skvelým spôsobom, ako si štíhlu hmotnosť udržať. A so sebou prinášajú aj ďalšie prínosy.

Keď na cvičenie nepotrebujete žiadne náčinie, je zrejmé, že cvičiť môžete kdekoľvek, kde máte aspoň nejaký priestor. A toto nie je jediné plus nasledujúcich desiatich cvikov, ktoré vám aj posilnia svaly, podporia zdravie a nepreťažia telo, ak ich budete cvičiť každý druhý deň v troch až štyroch sériách po 10-20 opakovaní v rámci tréningu celého tela:

Drepy – začneme cvikom, ktorý zvládne každý a ktorý významne páli kalórie, pretože precvičuje veľkú časť svalov – praktický celú spodnú polovicu tela. Tento cvik nemôže chýbať v žiadnom tréningu s využitím len váhy vlastného tela.

Článok pokračuje pod reklamou


Výpady – ďalší výborný cvik na precvičovanie spodnej časti tela páli významné množstvo kalórií aj preto, že do činnosti zapája viac stabilizačných svalov. Okrem chudnutia a budovania svalov podporuje aj zlepšovanie koordinácie.

Kľuky – z cvikov na hornú časť tela mnohých ako prvé napadnú kľuky, ktorými precvičíte hrudník, ramená a tricepsy, no posilnite aj stabilitu stredu tela. Ide o viackĺbový cvik, ktorý páli aj cenné množstvo kalórií.

Tricepsové kľuky na lavičke – tieto kľuky precvičujú to, čo klasické kľuky, no hrudník v menšej miere a tricepsy vo väčšej. Lavička sa dá nahradiť hocičím vyvýšeným – posteľou, stoličkou, gaučom...

Horolezec (mountain climbers) – už trošku dynamickejší cvik sa postará o spevnenie ramien a brucha. Do činnosti zapojí celé telo, vďaka čomu podporí spaľovanie kalórií a budovanie kondície.

Doska – pre zmenu ide o statický cvik, no to neznamená, že nemá vplyv na udržovanie štíhlej postavy. Posilňuje aj stred tela, vďaka čomu bude vaše brucho príťažlivejšie. Zároveň zlepšuje držanie tela, čím pomáha k sebavedomejšiemu vzhľadu, a znižuje riziko bolesti krížov.

Angličáky (burpees) – vcelku náročný cvik, no časom sa stane vašou obľúbenou voľbou – je totiž mimoriadne efektívny. Precvičuje celé telo a veľmi rýchlo vám rozbúcha srdce. Efektívne spaľuje kalórie a podporuje metabolizmus.

Skákajúci panák (jumping jacks) – menej náročný cvik ako angličáky, no stále veľmi efektívny. Tiež precvičuje celé telo a môžete si rytmus prispôsobiť podľa toho, ako vám vyhovuje.

Panvový most – hoci sa nezdá byť náročným cvikom, má svoj vplyv na udržovanie štíhlej postavy. Navyše, tvaruje zadok, zlepšuje držanie tela a znižuje bolesť v krížoch.

Bicyklové skracovačky – okrem spálenie kalórií si týmto cvikom vybudujete vyšportované brucho. Pomôže vám ho precvičiť komplexne.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist