Tréning

Tréningový tip: Vylepšite si výpady krokom vzad

11. októbra 2013
Tréningový tip: Vylepšite si výpady krokom vzad
Každý druhý piatok vám pravidelne prinášame jeden tip, ktorý vám pomôže k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

TIP: Vylepšite si výpady krokom vzad

Chcete nový impulz do tréningu nôh a patria medzi vaše obľúbené cviky výpady? Okrem prikladania ďalšej váhy sa dá zvýšiť ich intenzita a teda aj efektívnosť iným spôsobom. Pri bežných výpadoch stojíte v počiatočnej polohe na mieste a potom jednou nohu vykročíte vpred a pokľakneme.

Týmto spôsobom však predná noha nie je zaťažované počas celého rozsahu pohybu. Účinok cviku sa však dá znásobiť veľmi jednoducho – namiesto kroku vpred urobíte krok vzad a po ňom pokľaknete. To spôsobí, že vaša predná noha bude zaťažovaná neustále.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Tréningový tip: Využite viac opakovaní pre väčšie svaly