InstagramFacebookYoutube
Tréning

Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 3

16. októbra 2013
Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 3
Každú druhú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes sa pozrieme na tipy Arnolda Schwarzeneggera, ktoré budú viesť k efektívnejšiemu tréningu.

5. VYUŽITE TRÉNINGOVÉHO PARTNERA
Schwarzenegger takmer vždy trénoval so skupinou kulturistov a to nie len kvôli tomu, že sa spolu dobre zabavili, ale aj preto, aby zostal motivovaný. Rád sa obklopoval veľkými a dokonca aj lepšími kulturistami a snažil sa ich v každom tréningu prekonať. Takto si vytvoril vlastnú súťaž, ktorá mu pomáhala k napredovaniu. Trénoval tak intenzívne ako mohol. A netreba pripomínať, že vám tréningový partner môže pomôcť k vynúteným opakovaniam a zvýšiť bezpečnosť tréningu pri vyššej intenzite.

6. NESKRÝVAJTE SVOJE SLABINY
Arnoldovou nevýhodou bol širší pás, no ešte väčšou slabinou boli lýtka. Tie ho potrápili, ale aj prispeli k tomu, aby sa im venoval maximálne ako mohol. Preto aj nosieval vždy šortky, aby na lýtka videl v zrkadle a neustále mu bolo pripomínané, že ich musí zlepšovať. Lýtka tak neskrýval, ale prezentoval ich svetu a sebe, čo ho nútilo na nich pracovať ešte poctivejšie.

Predošlé tipy nájdete tu:
Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 2Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist