InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživový tip: Rozptýľte sa, ak ste hladní

15. októbra 2013
Výživový tip: Rozptýľte sa, ak ste hladní
Každý druhý utorok vám pravidelne prinášame jeden tip, ktorý vám pomôže k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

TIP: Rozptýľte sa, ak ste hladní

Nedostatok prijatej stravy nie je jediný dôvod, prečo sa človek stane hladným. Na apetít vplýva aj množstvo emocionálnych a nefyziologických faktorov, ako stres, zlá nálada alebo dokonca nuda.

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť nadmernej konzumácii jedla je takéto stavy odvrátiť. Najlepším spôsobom je rozptýliť sa cvičením, ktoré zamestná aj váš mozog a vyplaví hormóny znižujúce pocit hladu. Rozptýliť sa, zlepšiť náladu a zbaviť sa pocitu hladu môžete aj inými činnosťami, napríklad prechádzkou, čítaním knihy alebo domácimi prácami.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Výživový tip: Vyhnite sa všetkému bielemu
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist