InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tréningový tip: Do zlyhania trénujte len raz

25. októbra 2013
Tréningový tip: Do zlyhania trénujte len raz
Každý druhý piatok vám pravidelne prinášame jeden tip, ktorý vám pomôže k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

TIP: Do zlyhania trénujte len raz

Populárnou technikou na stimulovanie rastu svalov je trénovanie do zlyhania. Mnohí cvičenci to však preháňajú a do zlyhania idú vo viacerých sériách, pritom sa im viac oplatí, ak do zlyhanie odcvičia len jednu, najlepšie tú poslednú sériu hlavného cviku.

Austrálski vedci potvrdili účinnosť cvičenia do zlyhania a tvrdia, že skutočne ňou dôjde k väčšiemu rastu sily ako keď ju nevyužívate. Ako náhle však subjekty experimentu urobili viac ako jednu sériu do zlyhania, ich nárast sily bol znížený takmer o polovicu oproti tým, ktorí išli do zlyhania len raz.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Tréningový tip: Vylepšite si výpady krokom vzad
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist