InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Cez víkend sa koná Toronto Pro + video z prípravy Abiada

29. mája 2013
Cez víkend sa koná Toronto Pro + video z prípravy Abiada
Už necelý týždeň po New York Pro 2013, na ktorej triumfoval egyptský pretekár Mamdouh Elssbiay, sa uskutoční ďalšia profesionálna súťaž z kalendára IFBB, Toronto Pro Supershow 2013.

Trojdňové podujatie nebude prezentáciou len kulturistiky, ale aj vzpierania, bojových športov, pretláčanie rukou, wrestlingu, boxu či kickboxu. Podujatie začne už v piatok a návštevníci si môžu tešiť aj na trojdňovú výstavu.

Čo sa týka súťaženia v rámci IFBB, budeme v Toronte vidieť súťažiacich vo viacerých kategóriách ako v New Yorku, pretože pribudne aj súťaž v kulturistike žien a kategória fitness žien. Spolu tak uvidíme osem kategórií.

Článok pokračuje pod reklamou


Tradične sa najväčšia pozornosť bude venovať kulturistom v kategórii open, do ktorej je k 24. máju prihlásených 18 pretekárov, pričom dvaja pricestujú aj z Európy – Litovčan Dainius Barzinskas a Maďar Daniel Toth. Nádeje domácej Kanady smerujú hlavne v osobu Fouada Abiada, ktorého prípravu si môžete pozrieť na nasledujúcich videách.

Fouad Abiad – tréning chrbta 10 dní pred Toronto Pro

F. Abiad – tréning lýtok a hrudníka 8 dní pred súťažou

O šek na 20 tisíc amerických dolárov i priamu kvalifikáciu na Mr. Olympia sa však domáci zástupca pobije s viacerými konkurentmi. K adeptom na prvenstvo patrí Bill Wilmore (obhajca titulu), Cedric McMillan a ešte sa teraz špekuluje o tom, že sa do súťaže na poslednú chvíľu prihlásia hviezdy Toney Freeman či Victor Martinez. Či sa tak nakoniec stane, uvidíme. Určite by však zamiešali kartami.

Súťaže sa oficiálne začnú už v piatok, ale víťazov väčšiny kategórií spoznáme v noci zo soboty na nedeľu. My vám už počas nedeľného dopoludnia prinesiem sumár s výsledkami, podobne ako minulý týždeň z New York Pro.

Doterajší víťazi súťaži IFBB

Arnold Classic – Dexter Jackson
Australian Grand Prix – Dexter Jackson
FIBO Power – Cedric McMillan
Arnold Classic Brasil – Brandon Curry
Mr. Europe Pro - Robert Pietrkowicz
New York Pro – Mamdouh ElssbiayZdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist