Výživa

Výživové fitness tipy (12.)

28. mája 2013
Výživové fitness tipy (12.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

34. / Nejedzte pri rozptýlení
Vyhnite sa tomu, aby ste jedlo konzumovali vtedy, keď ste rozptýlení – pri sledovaní televízie, šoférovaní či kontrolovaní e-mailov. Takéto rozptýlenie počas jedenie vedie len k jednému – menej sa sústredíte na signály hladu a zjete väčšie množstvo jedla, ako by bolo potrebné.

35. / Nakupujte ako tím
Je logické, že chceme nakúpiť potraviny čo najvýhodnejšie, a tak sa snažíme kupovať väčšie balenia, ktoré vyjdú lacnejšie. Mali by ste však potrebovať len to, čo potrebujete. Buď z tohto dôvodu, alebo z dôvodu ušetrenia pri nákupe potravín s menšou trvanlivosťou, by ste mali na nákup zavolať priateľa či rodinného príslušníka. Veľké balenia si môžete rozdeliť a vyťažíte aj výhodu z nižšej ceny či z akcie „kúp jedno a druhé dostaneš zdarma“.

36. / Nevynechávajte pečivo úplne
Je pravda, že ak chcete schudnúť, ideálne je, vynechať pečivo, ktoré obsahuje veľa kalórií a jednoduchých cukrov. Nemusíte sa ho však vzdať úplne. Stačí, ak vynecháte biele. Celozrnné pečivo vám tak neuškodí, pekne rozvoniava a s väčším obsahom vitamínov, minerálov, vlákniny a iných živín je lepšie aj pre vaše zdravie.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (11.)