InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživový tip: Nezakazujte si obľúbené jedlo

06. augusta 2013
Výživový tip: Nezakazujte si obľúbené jedlo
Každý druhý utorok vám pravidelne prinášame jeden tip, ktorý vám pomôže k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

TIP: Nezakazujte si obľúbené jedlo

Ak sa snažíte ísť schudnúť, je možné, že sa budete snažiť vyhýbať vášmu obľúbenému jedlu, pretože je pravdepodobnosť taká, že je kalorické a nezdravé. Úmysel máte dobrý, ale urobíte chybu, ak si ho zakážete. Prečo?

Skupina britských vedcov zistila, že pokiaľ sa ľudia vyhýbajú svojmu obľúbenému jedlu za každú cenu, potom sú náchylnejší k tomu, že v slabšej chvíľke podľahnú pokušeniu. Čím viac si ho totiž budete zakazovať, tým viac ho budete chcieť. Ak si ho však dovolíte zjesť raz za čas, neuškodí vám to, skôr naopak. Už sme si písali o tom, že občasne aj „podvod“ v diéte podporí vašu snahu schudnúť. Ak ste napríklad závislí na čokoláde, skúste ju obmedziť na kocku denne alebo celý pásik v jeden deň v týždni.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Výživový tip: Nie všetky tuky sú zlé
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist