InstagramFacebookYoutube
Výživa

Každé jedlo chutí lepšie v pekne upravenom prostredí

Autor: PR článok  /   21. februára 2022
Každé jedlo chutí lepšie v pekne upravenom prostredí
Stravovanie človeka má byť postavené na vhodnej životnej filozofii - na racionálnej výžive a na stolovaní v príjemnom prostredí. Konzumácia kvalitnej stravy päťkrát denne napomáha dobrému vstrebávaniu živín do organizmu, dobrému fungovaniu metabolizmu a tiež dobrej nálade.

Ako dosiahnuť čo najvyššiu možnú odolnosť organizmu voči infekčným chorobám? Kto chce byť fit, ten by mal v jedálnom lístku uprednostňovať čerstvé ovocie a zeleninu, ryby a hydinu, kvalitné syry a kyslomliečne nápoje, strukoviny a celozrnné pekárenské výrobky. Je dobre vedieť, že imunitný systém okrem nevhodnej stravy ohrozuje aj stres, nedostatok pohybu a málo spánku.

Dostatok energie

Kvalitné jedlo dodá telu výživu a energiu, podporí dobrú náladu. A chutná strava, konzumovaná v príjemnom prostredí, utuží aj rodinné vzťahy. Každé stolovanie môže byť pekné – vždy iné a zaujímavé, stačí mu venovať čas a pozornosť. Pekne prestretý stôl a dobré stravovacie návyky sú pre trávenie podstatné. Krásny obrus a sklenené vázy s kvetmi dodajú každému stolovaniu špeciálny charakter. Je všeobecne známe, že trávenie ovplyvňuje nielen druh konzumovanej stravy a spôsob konzumácie jedla, ale aj prostredie. Preto je dôležité vedieť, že k jedlu nepatrí stres. Či raňajkujete proteínové palacinky, obedujete zeleninové rizoto alebo večeriate pečenú rybu, na konzumáciu každého jedla človek potrebuje pokoj a dostatok času. No ak aj napriek dodržiavaniu zásad správneho stravovania a stolovania zvyknete mávať zažívacie ťažkosti, očistite si telo od toxínov.

Očista organizmu

Ako zbaviť telo škodlivých odpadových látok? Očistu tela môžete dosiahnuť úpravou jedálneho lístka a športovaním. Toxíny sa z tela dostávajú štyrmi cestami - cez pľúca, pokožku, pečeň a obličky. Pľúcam odľahčíte špeciálnymi dychovými cvičeniami a pohybovými aktivitami v prírode. A detoxikáciu tela cez kožu zabezpečí aj saunovanie. Pobyt v saune vyplaví z organizmu škodliviny a naštartuje regeneračné procesy. Na podporu pečene a obličiek sú vhodné potraviny, ktoré obsahujú flavonoidy – najmä ovocie, zelenina a niektoré druhy korenín. A detox tela podporia aj vhodné výživové doplnky – zelený jačmeň, moringa, šťava z aloe a mnoho iných. K očiste vnútorných orgánov tiež prispeje kvalitný pitný režim. Dôležitý je dostatočný príjem čistej vody, čerstvé ovocné a zeleninové šťavy, aj bylinkové čaje. Fenikel, aníz, mäta, rumanček, žihľava, rebríček, repík, medovka a mnoho iných byliniek dokáže pozitívne pôsobiť na celý tráviaci systém. A väčšina týchto čajov povzbudzuje nielen činnosť čriev, ale pomáha likvidovať aj črevné parazity.

foto: dreamstime.com

Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist