InstagramFacebookYoutube
Výživa

Fitness fakty: Vitamín D prospeje vašim kostiam

20. septembra 2013
Fitness fakty: Vitamín D prospeje vašim kostiam
Každý druhý piatok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje skutočné fakty v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Fakt:

Vitamín D prospeje vašim kostiam

Prečo je to tak:

Je veľmi dobre známe, že so zdravým kostí je spojený predovšetkým vápnik. Okrem tohto minerálu má však význam pre ich lepší stav aj jeden z radu antioxidantov – vitamín D, ktorý okrem potravy prijímame aj z pôsobenia slnečného žiarenia.

Článok pokračuje pod reklamou


Ľudia sú vďaka starnutiu náchylnejší na vznik osteoporózy v staršom veku, čo znamená, že ich kosti sú krehkejšie a ľahšie sa lámu. Dlhodobé užívanie vápnika s vitamínom D sa však postarajú o to, že riziko sa významne zníži. Dobrým zdrojom vitamínu D sú tuniak, losos, makrely. Získate ho aj zo syrov či žĺtkov. Pohodlným riešením sú doplnky výživy.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Fitness fakty: Pot nie je známkou chudnutiaZdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist