Výživa

Výživové fitness tipy (2.)

19. marca 2013
Výživové fitness tipy (2.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

4. / Zvoľte si zeleninu bohatú na farbu
Naplňte váš tanier zeleninou, ktoré je červená, oranžová alebo tmavozelená. Tie druhy zelenín sú plné vitamínov a minerálov. Skúste paradajky, sladké zemiaky alebo listovú zeleninu. Nechutia len dobre, ale sú tiež výdohné pre vaše zdravie.

5. / Cesnak zabíja baktérie
Ako prevenciu vám odporúčame jeden strúčik cesnaku denne. Vedci dokázali, že je stokrát účinnejší ako dve populárne antibiotiká pri likvidácii kampilobaktérie, ktorá vyvoláva črevné problémy. A to nie je všetko. Cesnak ničí mnohé iné baktérie, čistí steny ciev, krv, pôsobí proti vredom, hlístam, odstraňuje únavu a má aj protitakovinotvorné účinky. Účinný je aj pri astme, chrípke, prechladnutí či infekčných ochoreniach.

6. / Zvýšte si energiu s medom
Americkí vedci potvrdili, že med zvyšuje energiu, a preto je vhodný ako efektívny pred tréningom ako zdroj energie, ktorý nespôsobí hypoglykémiu. Navyše, je efektívny aj po tréningu, kedy dopĺňa glykogénové straty. Pokusy dokázali, že med u testovacej skupiny zlepšil aj výkonnostnú kapacitu.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (1.)