InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživové fitness tipy (2.)

19. marca 2013
Výživové fitness tipy (2.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

4. / Zvoľte si zeleninu bohatú na farbu
Naplňte váš tanier zeleninou, ktoré je červená, oranžová alebo tmavozelená. Tie druhy zelenín sú plné vitamínov a minerálov. Skúste paradajky, sladké zemiaky alebo listovú zeleninu. Nechutia len dobre, ale sú tiež výdohné pre vaše zdravie.

5. / Cesnak zabíja baktérie
Ako prevenciu vám odporúčame jeden strúčik cesnaku denne. Vedci dokázali, že je stokrát účinnejší ako dve populárne antibiotiká pri likvidácii kampilobaktérie, ktorá vyvoláva črevné problémy. A to nie je všetko. Cesnak ničí mnohé iné baktérie, čistí steny ciev, krv, pôsobí proti vredom, hlístam, odstraňuje únavu a má aj protitakovinotvorné účinky. Účinný je aj pri astme, chrípke, prechladnutí či infekčných ochoreniach.

Článok pokračuje pod reklamou


6. / Zvýšte si energiu s medom
Americkí vedci potvrdili, že med zvyšuje energiu, a preto je vhodný ako efektívny pred tréningom ako zdroj energie, ktorý nespôsobí hypoglykémiu. Navyše, je efektívny aj po tréningu, kedy dopĺňa glykogénové straty. Pokusy dokázali, že med u testovacej skupiny zlepšil aj výkonnostnú kapacitu.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (1.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist